REKLAMA

Problemy z otwieraniem Lamborghini Huracana! Auta wzywane na serwis

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Lamborghini · Dodane: 25 sierpnia 2022
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Dość nietypowy problem zaobserwowany w najnowszej serii Lamborghini Huracan. Usterka klamek może uniemożliwić wejście do samochodu. Z tego powodu do serwisów ASO musi trafić prawie 100 Huracanów wyprodukowanych w 2022 roku.

Supersamochody, wbrew temu co wielu mylnie, wcale nie są bezawaryjne i solidnie wykonane. Mimo wysokiej ceny, trapi ich wiele mniejszych lub większych usterek. W ostatnich dniach informowaliśmy o ogromnej akcji serwisowej Ferrari (ponad 20 tysięcy aut z wadliwymi hamulcami), a teraz swoje 5 groszy dorzuca do tej obrazu Lamborghini. W jego przypadku problem jest mniejszy, ale kłopotliwy. Na dodatek w niektórych przypadkach może stanowić nawet zagrożenie dla pasażerów pojazdu.

Lamborghini Huracan nie otworzy się

Lamborghini musi usunąć usterkę w prawie 100 swoich samochodach. W modelu Huracan dostrzeżono problem z otwieraniem drzwi. Okazuje się, że zewnętrzna klamka drzwi może się nie odblokować. Klips zabezpieczający na kablu, który odblokowuje drzwi po pociągnięciu zewnętrznej klamki, może nie być prawidłowo zamontowany. W rezultacie dostęp do wnętrza samochodu może być niemożliwy z zewnątrz.

Wbrew pozorom problem jest poważny. Jeśli na fotelu pasażera podróżować będzie np. dziecko, to po wyjściu z auta, kierowca może nie być w stanie otworzyć Huracana. Pozostawienie dziecka w rozgrzanym wnętrzu Lamborghini wiązałoby się z poważnym zagrożeniem. Dlatego producent rozpoczął akcję na całym świecie. Wycofane z rynku muszą zostać modele Lamborghini Huracan z roku produkcji 2022 (na świecie: 86 pojazdów). Działania naprawcze producenta obejmują sprawdzenie i, jeśli to konieczne, korektę położenia klipsa zabezpieczającego. Numer referencyjny KBA to 011932, kod producenta kampanii wycofania to L62X -R.03.22 .

Zobacz: BMW zbuduje z McLarenem sportowe auto na miarę BMW M1?

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności