REKLAMA

Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio jednak na oponach Pirelli a nie Goodyear!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Daily Driver · Dodane: 28 września 2016
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Najszybszy seryjny sedan na torze Nurburgring, czyli Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio, będzie jednak zaopatrywana w opony Pirelli, a nie Goodyear. Włoski producent zdecydował się na te opony wyłącznie w najmocniejszej odmianie tego modelu, z uwagi na ich świetne właściwości jezdne. To właśnie na tych oponach Giulia Quadrifoglio osiągnęła rekordowy czas przejazdu w „Zielonym Piekle”!

Niedawno poinformowałem Was, że najnowsza Alfa Romeo Giulia będzie fabrycznie wyposażona w opony marki Goodyear. W zależności od wersji auta i jego osiągów miała się ona poruszać się na jednym z dwóch modeli opon – Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 lub EfficientGrip Performance. Pierwszy typ przeznaczony miał być do mocniejszych wersji, drugi do specjalnej odmiany Giulii AE (Advanced Efficiency),  w której w szczególny nacisk położono na obniżenie emisji dwutlenku węgla. Okazuje się jednak, że moje spostrzeżenia dotyczące rekordowego wyniku uzyskanego przez Giulię Quadrifoglio na torze Nurburgring na oponach Pirelli, nie były chybione.

Zobacz: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio pobiła rekord toru Nurburgring!

Najmocniejsza wersja Alfy Romeo Giuli, czyli Quadrifoglio, będzie standardowo wyjeżdżała z fabryki na włoskich oponach Pirelli P Zero. To one mają zagwarantować jej najlepsze właściwości jezdne i udźwignąć wymagania jakie stawia aż 510-konny silnik odmiany Quadrifoglio. Warto zauważyć bowiem, że opona Goodyear Eagle F1 przeznaczona została do słabszych wersji tego auta, których moc nie przekracza obecnie 200 KM. Ciekawe zatem na jakich oponach będzie jeździć najnowsza Giulia Veloce stanowiąca pośrednią wersję pomiędzy dotychczasowymi odmianami, a topowym modele Quadrifoglio. Pirelli czy Goodyear? Walka nadal trwa!

Zobacz: Alfa Romeo Giulia Veloce – świetne osiągi i napęd 4×4

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności