REKLAMA

Ford wprowadza pakiety poprawiające wygląd i osiągi Mustanga, Bronco i Rangera

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 14 listopada 2023
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Ford Performance Parts przedstawił podczas tegorocznych targów SEMA w Los Angeles koncepcyjne zestawy dodatków do personalizacji, które trafią do oferty dla klientów od 2024 roku. To pierwsza zapowiedź nadchodzących trendów w tuningu, prezentująca, w jaki sposób właściciele będą mogli przekształcić swoje samochody Forda w unikalne dzieła, odzwierciedlające ich własny styl i pasję do motoryzacji.

Według Marka Wilsona, menedżera ds. personalizacji pojazdów w Ford North America, klienci Forda uwielbiają poprawiać osiągi i zmieniać wygląd swoich pojazdów, zwłaszcza Mustanga, Bronco i Rangera. Pakiety części Ford Performance, które wprowadzamy na rynek, łączą najnowsze trendy w projektowaniu z akcesoriami z rynku zewnętrznego, przeznaczonymi do montażu i działania z tymi modelami od razu po rozpakowaniu. Zaprojektowane na podstawie opinii klientów, pakiety będą dostępne poprzez stronę internetową Ford Performance Parts lub poprzez zamówienia u dealerów zajmujących się akcesoriami. Ceny poszczególnych pakietów zostaną ogłoszone przed ich wprowadzeniem na rynek, a montaż może być przeprowadzony przez dealerów Forda lub warsztaty posiadające certyfikat ASO.

Ford i jego 4 rodzaje tuningu

Pakiety są podzielone na cztery kategorie: zwiększanie zdolności terenowych, tuning osiągów drogowych, tuning stylistyczny oraz wyróżniające dodatki graficzne. Seria Ford Performance Off-Road Vehicle (ORV) obejmuje gotowe rozwiązania do przekształcania pick-upów i SUV-ów Forda w jeszcze bardziej wydajne pojazdy terenowe.

Koncepcyjny pakiet Ranger Ford Performance Off-Road skierowany jest do miłośników jazdy w terenie. Pakiet dla modeli Ranger XLT i Lariat z rocznika modelowego 2024 z napędem na cztery koła, poprawia zdolności pick-upa dzięki zawieszeniu ARB Overland. Nowe przednie i tylne zderzaki z dodatkowymi zaczepami dla wyciągarki pochodzą z ARB, a w zestawie znajdziemy także zamontowaną pod maską sprężarkę powietrza, oświetlenie SOLIS i 47-litrową lodówkę/zamrażarkę.

Pakiet koncepcyjny Bronco Ford Performance ORV łączy estetykę z funkcjonalnością i jest dostępny dla każdego Bronco w wersji bazowej, Big Bend, Black Diamond lub Outer Banks z 2,3-litrowym silnikiem EcoBoost i automatyczną lub manualną skrzynią biegów. Wszystkie zmiany zaczynają się od podniesienia zawieszenia o dwa cale dzięki zawieszeniu Bilstein. Pakiet Bronco zawiera 17-calowe białe felgi i 35-calowe opony, a także inne oprogramowanie 2,3-litrowego silnika. Opcje Ford Performance dla pakietu ORV obejmują układ wydechowy z katalizatorem Borla nie obniżającym prześwitu, zaczep z mocowaniem ARB oraz kompresor pod maską.

Jeszcze mocniejszy Ford Mustang

Nowy koncepcyjny pakiet Ford Mustang FP800S dołącza do wcześniej stworzonego pakietu FP700 przez Ford Performance Parts dla modelu F-150. Zwiększa osiągi na prostych odcinkach dróg. Pakiet FP800S może być zamontowany w dowolnym Mustangu GT coupe z rocznika modelowego 2024 i zawiera imponujący układ doładowania 3,0-litrowego silnika szóstej generacji marki Whipple (dostępny również niezależnie od pakietu FP800S), zwiększający łączną moc do co najmniej 800 KM.

Aby ułatwić opanowanie tej mocy, która znacznie przewyższa standardową moc Mustanga GT, pakiet FP800S zawiera zestaw do modernizacji półosi Ford Performance oraz zestaw obniżający zawieszenie, dostosowany do jazdy ulicznej. Dostępne opcjonalnie elementy to układ wydechowy Borla Extreme z czterema 5,0-calowymi końcówkami i elementami aerodynamicznymi z włókna węglowego.

Nowy wygląd Fordów

Personalizacja za pomocą akcesoriów Forda daje właścicielom możliwość nadania pojazdowi własnego stylu, wspomagana przez grafikę i elementy dekoracyjne. Zestaw Bronco Sport Free Wheeling, pierwotnie wprowadzony jako nowoczesna wersja dla popularnych limitowanych wersji Free Wheeling Fordów z lat 70., wykorzystuje elementy grafiki inspirowane zachodem słońca, zarówno dla wnętrza, jak i nadwozia Bronco. Pakiet Bronco Sport Blue Free Wheeling zmienia charakter tych detali diametralnie i pokazuje właścicielom Fordów, jak znaczną metamorfozę stylu pojazdu można uzyskać dzięki programowi personalizacji akcesoriów.

Ford Bronco czuje się na pustyni, kamienistych szlakach i błotnistych leśnych duktach jak u siebie. Teraz może się tak czuć również na plaży. Pakiet akcesoriów tuningowych Forda dla Bronco łączy stylowy tuning oklein Blue Free Wheeling z większymi zmianami mechanicznymi, umożliwiając klientom korzystanie z pojazdu na plaży, w piasku oraz przewożenie sprzętu do surfowania. Oprócz podniesionego o 2 cale zawieszenia Bilstein, dostrojonego do osiągów Ford Performance, pakiet obejmuje folie i dodatki graficzne w stylu retro, otwierany dach Bimini, orurowanie drzwi oraz lakierowane nadkola i kratkę chłodnicy w wykończeniu znanym z Outer Banks. Zestaw wprowadza beztroski styl, który idealnie komponuje się z dniem spędzonym na plaży.

Zobacz: Test Ford Ranger Raptor 3.0 V6

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności