REKLAMA

Ford F-150 Police Responder to pickup stworzony do policyjnych pościgów!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Ford · Dodane: 22 lipca 2021
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Ford F-150 Police Responder to pickup stworzony do pościgów w różnych terenie. Nowy model ma dużo lepsze przyspieszenie od poprzednika i osiąga świetny czas na 1/4 mili. Wbrew pozorom takie pojazdy cieszą się w USA ogromnym powodzeniem i są chętnie nabywane przez Policję.

F-150 Police Responder, wprowadzony w 2017 roku jako narzędzie służące ściganiu przestępców w każdym terenie, jest częścią najlepiej sprzedającej się gamy amerykańskich pojazdów policyjnych. Ciężarówka jest zbudowana na zupełnie nowej platformie F-150 SuperCrew i zaprojektowana w celu zaspokojenia szerokiego zakresu potrzeb organów ścigania – od umożliwienia funkcjonariuszom podróżowania ze sprzętem ratunkowym, po transport mobilnych centrów dowodzenia. Oferuje największą zdolność holowania, ładowność i przestronność wnętrza spośród wszystkich pojazdów w policyjnej flocie.

Ford F-150 Police Responder to pościgowy pickup

Ford F-150 Police Responder został opracowany dla funkcjonariuszy organów ścigania, aby szybko reagować na sytuacje kryzysowe. Posiada napęd 4×4 typu torque-on-demand i dostrojony dla policji 3,5-litrowy silnik EcoBoost, który generuje 680 Nm momentu obrotowego. Moc jednostki napędowej nie została jednak podana. Dane z testów Departamentu Szeryfa Hrabstwa Los Angeles, a także wstępne wyniki testów policji stanu Michigan pokazują, że F-150 Police Responder, jedyny amerykański pick-up pościgowy, miał najlepsze czasy przyspieszenia do 100 i 160 km/h, oraz najlepszy czas w przejeździe ¼ mili spośród wszystkich pojazdów pościgowych, w tym również SUV-ów i sedanów.

Ford F-150 Police Responder

Uzyskane w testach policji stanowej Michigan wstępne wyniki pokazują, że nowy F-150 Police Responder jest w stanie rozpędzić się 0-100 km/h w 5,4 s czyli o 1,2 sekundy szybciej niż poprzedni model i co najmniej 0,4 sekundy szybciej niż jakikolwiek inny testowany samochód. Z kolei 0-160 km/h policyjny F-150 przyspiesza w 13,1 s i czyli o 3,7 sekundy krócej niż jego poprzednik. Jednocześnie osiągnął wynik o 0,8 s lepszy od drugiego najlepszego pojazdu w teście. Agencja potwierdziła również, że obecny samochód rozwija prędkość maksymalną 193 km/h, co oznacza wzrost o ponad 20 km/h. Testy Departamentu Szeryfa Hrabstwa Los Angeles wykazały także, iż Ford F-150 Police Responder pokonuje ćwierć mili w zaledwie 14,4 sekundy, czyli o całą sekundę szybciej niż poprzedni model i 0,4 sekundy szybciej niż najbliższy mu konkurent.

Testy policyjnego pickupa

Testy auta zostały wykonane przez policję stanu Michigan, jak i Departament Szeryfa Los Angeles. F-150 Police Responder wykazał radykalną poprawę w stosunku do swojego poprzednika, skracając o 5,8 sekundy średni czas okrążenia podczas testów w Michigan i o 3,6 sekundy podczas testów w Los Angeles. Warto podkreślić także, iż protokoły testowe w Los Angeles nakazują dociążenie policyjnych pick-upów i SUV-ów o 180 kg ładunku. Okrążenia w testach dynamicznych odbywają się na krętych torach wyścigowych, a także w ciasnych miejskich uliczkach, aby symulować rzeczywiste warunki jazdy pościgowej.

Zobacz: Ford F-150 Raptor – sportowy pickup z silnikiem 3.5 V6 Twin-Turbo!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności