REKLAMA

Rajdowe Kryterium Orlika 2020 – redakcja DailyDriver.pl zaprasza!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: AMK Rzemieślnik · Dodane: 25 września 2020
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Już 10 października odbędzie się Rajdowe Kryterium Orlika w Przasnyszu. Impreza organizowana przez AMK Rzemieślnik jako KJS i SKJS będzie okazją, aby zobaczyć zmagania kilkudziesięciu kierowców walczących za kierownicą mniej i bardziej podrasowanych samochodów sportowych. Nasza redakcja objęła patronat nad tym wydarzeniem i gorąca zachęca Was wszystkich do wzięcia udziału w tej imprezie!

Auto Moto Klub „Rzemieślnik” w Przasnyszu już od kilku lat organizuje na terenie Przasnysza i gmin ościennych imprezę rajdową dla kierowców amatorów i nie tylko. Rajdowe Kryterium Orlika, bo taką nazwę nosi ta impreza, organizowana jest jako KJS (konkursowa jazda samochodem) jak również SKJS (Super KJS) i odbywa się na zamkniętych droga publicznych.

Plan zawodów KJS i SKJS w Przasnyszu

Tak jak w latach ubiegłych tak i w tym roku składa się z 6 odcinków specjalnych (2 odcinki pokonywane 3-krotnie) oraz odcinka ulicznego w centrum Przasnysza, który cieszy się dużym zainteresowanie publiczności ze względu na widowiskową trasę, a co się wiąże z efektywnym pokonywanie jej przez zawodników.

Zobacz: Co to jest KJS? Jak zacząć i jakie wymogi musi spełnić kierowca i auto?

Rajdowe Kryterium Orlika w liczbach to ok. 30 załóg, które przyjeżdżają do nas z różnych części województwa mazowieckiego ale również i sąsiednich województw. Przy obsłudze imprezy pracuje w sumie ok. 100 ludzi, są to sędziowie, strażacy ochotnicy bez których nie bylibyśmy w stanie zabezpieczyć tras przejazdu oraz członkowie naszego stowarzyszenia. Całkowita długość odcinków specjalnych to 24 km, natomiast tzw. dojazdówek to 107 km.

Nie pozostaje nam nic innego jak tylko zaprosić wszystkich miłośników sportów motorowych do Przasnysza 10 października na kolejną edycję Rajdowego Kryterium Orlika 2020

powiedział Andrzej Miecznikowski, Dyrektora Rajdu.

Redakcja DailyDriver.pl objęła patronat medialny nad zawodami i gorąca zachęca do wzięcia w niej udziału. Oczywiście będziemy na miejscu, aby zrelacjonować dla Was zmagania. Kto wie, może wśród startujących zawodników, znajdą się nasi czytelnicy! Do zobaczenia na OS-ie! 

Zobacz: PZM opublikował nowy kalendarz rajdów i wyścigów na 2020 rok!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności