REKLAMA

Oringi do EGR w Audi kosztują fortunę! Czemu skoro to normalne uszczelki?

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: DailyDriver.pl · Dodane: 22 lutego 2024
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Uszczelki zaworu EGR do Audi z silnikiem TDI to spory koszt. Cena w ASO jest bardzo wysoka, co mieliśmy okazję zweryfikować podczas naprawy Audi A6 Allroad, które trafiło do naszego warsztatu. Właściciel chciał oryginalne uszczelki i na takie zostały wymienione zużyte oringi.

Ile może kosztować 6 gumowych oringów? 10, 20, 50 zł? Gdy do naszego warsztatu przyjechało piękne Audi A6 Allroad, szybko okazało się, że aby jeździć takim autem, trzeba mieć znacznie grubszy portfel. O ile ceny zamienników są przystępne, o tyle oryginalne oringi są bardzo drogie. Ale mechanicy zgodne przyznają, że ich jakość też jest wysoka.

Uszczelki zaworu EGR

Gumowe uszczelki do zaworu EGR, tzw. oringi, to elementy, które powinny być wymieniane przy okazji większych serwisów silnika, kiedy zawór jest demontowany. Pozwala to uniknąć kosztownych napraw w przyszłości, bo dostęp do zaworu jest często utrudniony. Wiele osób popełnia ten „grzech zaniedbania” gdy decyduje się na czyszczenie zaworu EGR albo wymianę jego chodnicy, pozostawiają stare oringi. Po czasie mści się to ze zdwojoną siłą.

Zobacz: Audi TT-S i przegrzewający się w czasie jazdy silnik

Właściciel Audi A6 Allroad tuż po jego zakupie postanowił gruntownie zadbać o stan jego silnika 2.7 TDI 190 KM (CANC) i pozbyć się m.in. nagaru z układu dolotowego, wymienić odmę, która była pęknięta, a przy okazji prac zmienić też uszczelnienia zaworu EGR. Dbając o jakość naprawy, poprosił o korzystanie z części oryginalnych, co w przypadku Audi oznacza spore wydatki.

Oryginalne oringi zaworu EGR  do Audi są drogie. Zawsze można jednak dobrać zamienniki. 

Za 6 gumowych, oryginalnych uszczelek zaworu EGR nasz mechanik zapłacił w serwisie Audi aż 150 złotych. I choć jakość takich oringów jest naprawdę wysoka, to trudno sobie wyobrazić ile kosztowałby cały taki samochód, jeśli złożylibyśmy go z części z autoryzowanego serwisu Audi. Dla porównania, przeciętnie taki oringi to koszt kilku złotych za sztukę.

Jeśli podobają Ci się takie materiały i chcesz więcej takich poradników, to zostań naszym patronem w serwisie Patronite i wspólnie rozwijaj z nami ten portal. Co więcej, będąc Patronem możesz też liczyć na specjalną pomoc w razie awarii Twojego auta bądź przy zakupie nowego samochodu. Szczegóły w serwisie Patronite.pl

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności