Odświeżona aplikacja Porsche Track Precision otrzymała nowe funkcje. Będzie mogła być wyświetlana na ekranie w samochodzie, a nie jak dotąd tylko na telefonie. Aplikacja do nauki jazdy na torze zyskała też nową bazę torów wyścigowych.
Porsche rozszerza zakres funkcji swojego wirtualnego trenera na tor wyścigowy czyli aplikacji Porsche Track Precision. Przede wszystkim będzie mogła ona być prezentowana bezpośrednio na ekranie samochodu, poprzez interfejs Apple CarPlay, i być obsługiwana za pośrednictwem systemu Porsche Communication Management (PCM). Wcześniej aplikacja była dostępna tylko na smartfonach. W nowej wersji aplikacji oznaczonej symbolem 3.2 kierowcy Porsche mogą skorzystać ze stu dodatkowych, wstępnie zaprogramowanych torów. W rezultacie całkowita liczba wszystkich dostępnych autodromów wzrośnie do ponad 300 obiektów. Co więcej, bazę można wzbogacić o indywidualne wpisy. Aplikacja jest dostępna dla wszystkich wariantów obecnej generacji Porsche 911 i 718.
Aplikacja Porsche Track Precision – jakie ma funkcje?
Aplikacja Porsche Track Precision rejestruje, analizuje i wyświetla indywidualne dane na temat jazdy torowej. Po ich zebraniu kierowca może na ich podstawie poprawiać swój styl jazdy. Aby to osiągnąć, podczas jazdy – w czasie rzeczywistym – zapisywane są szczegółowe dane dotyczące prędkości, przyspieszenia wzdłużnego i poprzecznego, siły hamowania oraz obrotów silnika. Aplikacja – podłączona do różnych jednostek sterujących w samochodzie za pośrednictwem PCM – zbiera dane z czujników i analizuje je w odniesieniu do okrążenia referencyjnego lub do najlepszego wyniku danego kierowcy. Dzięki niej łatwiej zaobserować błędy związane np. ze zbyt późnym lub za wczesnym hamowaniem przed zakrętem.
Zobacz: Co to jest nagrywanie w pętli?
Zobacz: Koniec z pomiarem czasu na torze Nurburgring!
Aplikacja Porsche Track Precision oferuje unikatowy zakres funkcji – zarówno podczas jazdy torowej, jak i na potrzeby późniejszej analizy:
- automatyczne rejestrowanie czasu okrążenia z wykorzystaniem danych GPS
- prezentacja parametrów na żywo
- a) funkcja rejestratora czasu okrążenia (podaje aktualny czas oraz różnicę w prędkości w stosunku do okrążenia referencyjnego wraz z przewidywanym czasem okrążenia)
- b) funkcja „Jazda na granicy” – wizualizacja wyników w oparciu o przyspieszenie i inne dane pojazdu.
- wideoanaliza – nagrywanie filmów ze smartfonów lub kamer sportowych, a następnie scalanie je z danymi dotyczącymi przejazdów
- analiza osiągów – połączenie z czujnikami samochodu umożliwiające dostęp do szerokiego zakresu informacji, np. kąt skrętu, ciśnienia w układzie hamulcowym czy położenia pedału gazu, możliwość porównywania danych z poprzednich okrążeń dające pole do poprawy kierowcy (możliwość eksportowania filmów i danych)
- przesyłanie danych za pomocą AirDrop w celu ich późniejszej szczegółowej analizy na iPadzie.
- aplikacja Apple Watch pozwala na uruchamianie i zatrzymywanie procesu rejestrowania, a także na śledzenie pulsu kierowcy. Za pomocą wibracji zegarek informuje kierowcę, gdy ten osiągnie swój nowy najlepszy czas.
- udostępnianie dokumentacji przejazdów za pośrednictwem mediów społecznościowych.
Analiza danych to fundamentalna część sportu motorowego – i może być czynnikiem decydującym o wygranej lub przegranej. Korzystając z aplikacji Porsche Track Precision, kierowcy samochodów sportowych mogą poprawić swoje osiągi podczas jazdy po torze, jednocześnie wykuwając i dokumentując swój sukces
– podkreśla Jörg Bergmeister, ambasador marki Porsche, który miał okazję przetestować aplikację Track Precision na torze Bilster Berg.
Zobacz: Porsche 718 Boxster i Cayman GTS 4.0! Jednak 6 cylindrów lepsze niż 4 gary!
Dodaj komentarz