Nieoznakowany rejestrator przejazdu na czerwonym świetle w Markach bije rekordy

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Daily Driver · Dodane: 1 lutego 2016
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Kamery rejestrujące przejazd na czerwonym świetle w mieście Marki pod Warszawą zarejestrowały rekordową liczbę wykroczeń. Marki stały się tym samym czarnym punktem na mapie Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego pod względem miast o największej liczbie kierowców przejeżdżających na czerwonym świetle!

W połowie listopada 2015 roku uruchomiony został w Polsce system nieoznakowanych rejestratorów przejazdu na czerwonym świetle. Łącznie powstało 20 takich punktów na terenie całego kraju (pełna mapa tutaj). To co wyróżnia ten system to dwie cechy – zaawansowana technologia oraz brak czytelnego oznakowania informującego o jego dokładnym położeniu. W rezultacie system przynosi ogromne wpływu do budżetu państwa, bo kierowcy praktycznie non-stop łapię się w jego „szpony”. Przez zaledwie 1,5 miesiąca rejestratory dopadły 17, 5 tys. kierowców!

Zobacz: Obwodnica Marek 2016 – zgoda na budowę odcinka Drewnica-Kobyłka

Według raportu Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego system ten najczęściej interweniował w Markach, 25-tysięcznej miejscowości tuż pod Warszawą. W 2015 roku system zarejestrował 1950 wykroczeń polegających na przejechaniu skrzyżowania mimo czerwonego światła emitowanego na sygnalizatorze. Na drugim miejscu uplasowały się Jabłonna (1900) i Komorniki (1600).

sygnalizator zielone światło kamery ulica droga miasto Marki

 Nieoznakowany rejestrator przejazdu na czerwonym świetle w Markach

Zobacz: Mapa nieoznakowanych rejestratorów przejazdu na czerwonym świetle

Jak działa system nieoznakowanych rejestratorów przejazdu na czerwonym świetle?

Kierowcy podróżujący przez Marki kompletnie nie zdają sobie sprawy, że w mieście tym istnieje zespół rejestratorów dokumentujących przejazd aut na czerwonych świetle. Każdy pojazd, który dopuści się takiego wykroczenia jest rejestrowany przez 2 kamery. Pierwsza tzw. pomiarowa, pozwala zidentyfikować pojazd i wykonać zdjęcie frontu pojazdu z widoczną tablicą rejestracyjną, które potem przechodzi jeszcze dokładną analizę numerów rejestracyjnych pojazdu, jego kategorii a nawet modelu!

Zobacz: Czy ubezpieczenie OC przechodzi na nowego właściciela samochodu?

Druga kamera tzw. kamera poglądowa obserwuje sygnalizator i sytuację na skrzyżowaniu, a gdy następuje zmiana światła na czerwone wysyła impuls do sterownika (komputera). Sterownik szyfruje otrzymane dane i wysyła je do centrali. Dane są wysyłane w czasie rzeczywistym poprzez moduł GSM albo kabel Ethernet. Jeśli dojdzie do przerwy w łączności dane nie ulegną stracie bo są zapisywane też na dysku urządzenia.

Zobacz: Jak sprawdzić czy mam wadliwy silnik Volkswagena?

sygnalizator czerwone światło kamery Marki

Za sygnalizatorem umieszczone są kamery rejestrujące pojazd przejeżdżający na czerwonym świetle. Przed sygnalizatorem też jest umieszczona dodatkowa kamera obserwująca sam sygnalizator

Zobacz: KIA – gwarancja producenta zawiera przepisy niezgodne z prawem!

Skuteczność tego urządzenia jest tak wysoka, że warto zwrócić uwagę na swój styl jazdy i bardziej skupić się na sytuacji na drodze. Jadąc przez Marki pamiętajcie zatem aby mimo szerokiej, dwupasmowej jezdni nie przekraczać obowiązującej w mieście „50-tki”.

Feralne skrzyżowanie w Markach

Owiane złą sławą skrzyżowanie w Markach znajduje się u zbiegu ulic Wspólnej z Piłsudskiego i Małachowskiego z Piłsudskiego. Jest to bardzo charakterystyczne miejsce, bowiem znajdują się tu dwa skrzyżowania z sygnalizacją świetlną umieszczone niezwykle blisko siebie. Jadąc w kierunku Białegostoku po lewej stronie znajduje się market Lidl. Skrzyżowanie to jest znane z dużej liczby wypadków i niestety też ofiar śmiertelnych…

skrzyżowanie światła Marki trasa e67 ulica

Skrzyżowanie ulic Piłsudskiego i Małachowskiego w Markach z ukrytym rejestratorem przejazdu na czerwonym świetle

Zobacz: jest gotowy sposób naprawy silnika 1.6 TDI – DailyDriver.pl pokryje koszty

14
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
8 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
pawelDaily DriverArekDamianiskra Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
pawel
Gość
pawel

niech zalozom licznik czasu jak jest w Plocku i nie będzie czarnego punktu Polska to ciekawy kraj .kierowca jak się nie odkreci i tak dostane kopa w dupsko

Arek
Gość
Arek

Witam, czy te kamery rejestrują przejazd na czerwonym świetle w nocy?

iskra
Gość
iskra

A czy ktos sie orientuje czy te kamery rejestruja wjazd na pomaranczowym jak sie wjezdza do lidla?

Bombel
Gość
Bombel

500 zl i 6 pkt dostałem na tych zajebistych skrzyżowaniu mimo tego że wydawało mi się że przejeżdzam na pomarańczowym :_P

Dominik
Gość
Dominik

Kierowcy juz o tym dobrze wiedzą a podejrzewam, że łapią się tam przejezdni. szkoda, że w artykule nie został zawarty wzrost liczby kolizji na tym skrzyżowaniu 🙂 bo 1 stłuczka dziennie to jest minimum 🙂 Bo jak tylko zapali się żółte, kierowca który mógłby spokojnie dojechać do drugiego sygnalizatora i przed nim się zatrzymać hamuje juz przed pierwszym i to z hamulcem w podłodze a, że w markach dużo jest rajdowcow w „swoich” audi i bmw w leasingu którzy myślą, że przerwa pomiędzy poprzedzającym pojazdem jest specjalnie dla nich żeby mógł skakać z pasa na pas zmuszając innych do hamowania,… Czytaj więcej »

Rafal
Gość
Rafal

Zgadzam się z Dominikiem, sam codziennie tędy przejeżdzam i muszę przyznać, że jak dla mnie te światła to kolejna maszynka do robienia pieniędzy… Ludzie nie patrzą czy ktoś za nimi jest czy nie, po prostu walą po hamulcach, żeby tylko nie przejechać na czerwonym świetle… Wcale im się nie dziwię, bo 500 zł plus pkty to nie jest mało. A dodatkowo, te światła chodzą jak chcą. wielokrotnie spotkałem się tam z sytuacją, że zapaliło się zielone światło, a za 10 sekund znowu czerwone… Miejskim zabrali fotoradary, to teraz znaleźli kolny sposób, żeby wyciągać od kierowców pieniądze. Wstydź się rządzie!

Aktualności