REKLAMA

Ogromna parada Aston Martina na torze Silverstone!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Aston Martin · Dodane: 10 lipca 2023
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

110 samochodów Aston Martin, które oddają hołd przeszłości, teraźniejszości i przyszłości ikonicznej brytyjskiej marki, zgromadziło się na torze Silverstone, aby wziąć udział w emocjonującym i uroczystym okrążeniu z okazji 110. rocznicy powstania firmy.

Przed startem zespołu Aston Martin Aramco Cognizant Formula One® Team w Mistrzostwach Świata F1® na torze Silverstone ustanowiono nowy rekord – 110 samochodów marki Aston Martin jednocześnie pojawiło się na torze. W roku 2023 przypada 110. rocznica powstania spółki przez Lionela Martina i Roberta Bamforda. To wydarzenie dało początek pierwszemu samochodowi marki Aston Martin, która od ponad stulecia zajmuje czołową pozycję wśród ultra-luksusowych samochodów sportowych o wysokich osiągach. Te samochody były napędzane najnowszymi brytyjskimi innowacjami i odnosiły sukcesy na torach wyścigowych.

Parada Aston Martina

W celu oddania hołdu 110-letniej historii marki, wśród 110 wspaniałych samochodów sportowych, które zachwycały tłumy, znalazły się: A3 – najstarszy zachowany model marki Aston Martin sprzed ponad wieku, DB3S – prowadzony przez wielu legendarnych brytyjskich kierowców lat 50., w tym Sir Stirlinga Mossa, niezwykły DB5 – kojarzony z Jamesem Bondem, wyjątkowy hipersamochód Aston Martin Valkyrie i najszybszy na świecie SUV, DBX707, a także najnowszy model produkcyjny, pierwszy na świecie Super Tourer DB12.

Zobacz: Manualna skrzynia biegów zniknie z aut Aston Martina do 2022 roku!

Uważni obserwatorzy mogli również zauważyć na linii startowej oficjalny samochód bezpieczeństwa Aston Martin Vantage FIA oraz samochód medyczny DBX707, co świadczy o rosnącym znaczeniu wysokowydajnych produktów Aston Martin zarówno na drogach, jak i na torach wyścigowych. Tę imponującą paradę uzupełniali entuzjaści marki z całego świata, którzy przyjechali swoimi pojazdami do Wielkiej Brytanii, aby z dumą wziąć udział w ekscytującym okrążeniu i cieszyć się tą chwilą za kierownicą swojego Aston Martina, w blasku świateł reflektorów na jednym z największych torów wyścigowych na świecie.

Kampus Aston Martin Aramco Cognizant Formula One

Wraz z obchodami 110. rocznicy miało miejsce oficjalne otwarcie 37-tysięcznego metrów kwadratowych kampusu technologicznego zespołu Aston Martin Aramco Cognizant Formula One w Silverstone. Kierowcy 110 samochodów i fani marki mieli okazję zobaczyć unikalną kolekcję pojazdów marki Aston Martin znajdującą się w tym miejscu, jeszcze przed rozpoczęciem uroczystego okrążenia.

Lawrence Stroll, przewodniczący Aston Martin, powiedział: – Obiecaliśmy, że rok 2023, rok 110-lecia marki Aston Martin, będzie przełomowy. Nie tylko zaprezentowaliśmy oczekiwaną kolejną generację samochodów sportowych, ale także zobowiązaliśmy się do stworzenia niezapomnianych chwil dla właścicieli naszych pojazdów, fanów i pracowników na całym świecie, aby uczcić ten ważny moment w historii marki Aston Martin.

W sezonie, w którym zespół Aston Martin stał się nową siłą w Formule 1, to najodpowiedniejsze miejsce i czas, aby świętować, dlatego chcieliśmy uczynić te wydarzenia centralnym punktem całego weekendu z wyścigiem na naszym rodzimym torze Silverstone.

W ciągu tego miesiąca, w ramach obchodów 110-lecia marki Aston Martin, zostanie zaprezentowany bardzo ekskluzywny i limitowany model.

Zobacz: Aston Martin tworzy własny silnik 3.0 V6 Twin-Turbo o mocy ponad 1000 KM!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności