REKLAMA

Lexus wysłał dźwięk swojego silnika V8 w kosmos!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 28 września 2019
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Lexus wysłał dźwięk swojego silnika V8 w kosmos. Chce w ten sposób oddać hołd tej wspaniałej konstrukcji. Motor pochodzi z topowego modelu RC F, który został stworzony do sportowej jazdy. Wolnossący motor to wizytówka japońskiej marki.

Jeśli nie dane Ci było pojeździć sportowym autem z widlastą, wolnossącą ósemką pod maską to wiedz, że nie wiesz jeszcze czym jest prawdziwa fascynacja i piękno motoryzacji. To silnik, który nawet gdy nie przekracza 2500 obr./min, potrafi wywołać gęsią skórę u kierowcy. Oferuje najlepsze wrażenia akustyczne, ma rewelacyjną charakterystykę pracy, a przy w pełni otwartej przepustnicy ryczy jak potwór. Tyle, że jednocześnie potrafi być niesamowicie elegancki i dystyngowany.

Dźwięk silnika V8 z Lexusa RC F

Tego samego zdania musieli być przedstawiciele Lexusa, bo stwierdzili, że wyślą dźwięk swojego silnika V8 w kosmos. Do tego zadania wybrali motor 2UR-GSE z Lexusa RC F. Odgłos jego pracy został przetworzony przez naukowców z Swinburne University of Technology’s Centre for Astrophysics i wysłany daleko w przestrzeń kosmiczną wraz z komunikatem: “Nowy Lexus RC F. Ziemia. Oczekiwaliśmy ciebie (New Lexus RC F. Earth. We’ve been expecting you)” Transmisja odbyła się w piątek 17 maja o godzinie 19:45 czasu wschodnioaustralijskiego. Sygnał wysłano bezpośrednio w stronę Pasa Oriona – układu gwiazd, który pojawia się w pierwszym z serii filmów Man in Black.

Do wysłania wiadomości posłużył największy radioteleskop na południowej półkuli – Molonglo Observatory Synthesis Telescope, które należy do University of Sydney. Zlokalizowane na przedmieściach Canberry urządzenie służy do nasłuchu przestrzeni kosmicznej, ale tym razem zostało specjalnie zmodyfikowane przez zespół naukowców z Swinburne University pod kierownictwem prof. Matthew Bailesa. W czasie przygotowywania wiadomości skorzystano z mocy obliczeniowej superkomputera OzStar.

Zobacz: Człowiek, który tworzył wszystkie sportowe Lexusy serii F!

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności