REKLAMA

Firma Alfa Romeo kończy w tym roku już 110 lat!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Alfa Romeo · Dodane: 7 lutego 2020
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Dokładnie 24 czerwca 2020 roku Alfa Romeo będzie świętować swoje 110 urodziny! Minął już ponad wiek, odkąd włoska marka zaskakuje i porywa miliony fanów na świecie. Choć jej historia nie jest usłana różami, a marka borykała się wielokrotnie z problemami, to jest niesamowitym dziedzictwem naszej motoryzacji. Trudno sobie wyobrazić, aby mogła zniknąć z rynku.

By uczcić 110 urodziny firmy, Centrum Stylu Alfa Romeo stworzyło nowe logo, które pojawi się na samochodach i będzie towarzyszyło wszystkim inicjatywom marki podczas wydarzeń zaplanowanych na 2020 rok. Zorganizowanie wszystkich atrakcji i obchodów tak ważnych urodzin w jednym dniu byłoby niewykonalne, zatem marka postanowiła zaskoczyć swoich licznych fanów bogatym kalendarzem imprez. Ale to nie wszystko. Przewidziane jest wydanie zupełnie nowych publikacji, które opowiedzą nieznane dotąd historie Alfy Romeo wykraczające poza świat motoryzacji i dotyczące najróżniejszych obszarów: ciekawostki, anegdoty oraz fakty związane z historycznym i społecznym rozwojem Włoch. Historia Alfy Romeo przenika się z włoskim geniuszem w najlepszym wydaniu, prezentując jego wyjątkowy styl, charakter oraz szeroko znane dziedzictwo techniczne i artystyczne.

Nowe logo „110 Alfa Romeo”.

Dla uczczenia 110. rocznicy, Centrum Stylu Alfa Romeo stworzyło specjalne logo umiejętnie zestawiające mocne strony marki: wyjątkową zdolność łączenia technologii z przyjemnością z jazdy i pięknem. W nawiązaniu do obchodów 100-lecia, to sama liczba tworzy logo: pierwsze dwie cyfry „1” są przedstawione w perspektywie, która daje wrażenie przejścia z przeszłości do teraźniejszości i osiąga swój punkt kulminacyjny na cyfrze „0”. Wewnątrz cyfry zero znajduje się jeden z najbardziej charakterystycznych i rozpoznawalnych elementów logo Alfy Romeo, czyli wąż. Dopełnieniem dolnej części koła stanowią daty, ta powstania oraz ta aktualna 1910-2020.

W ten sposób zestaw cyfr i forma graficzna tworzą natychmiast rozpoznawalny znak firmowy, bez zbędnych ozdobników, co zresztą charakteryzuje każdy samochód z logo „Alfa Romeo”.

Muzeum Alfy Romeo i imprezy sportowe

Najważniejszy moment obchodów nie mógł się odbyć gdzie indziej, jak tylko w  Muzeum Alfy Romeo, które 24 czerwca będzie gościć fanów oraz kluby miłośników marki. To unikatowe miejsce, w którym znajdują się najważniejsze dzieła Alfy Romeo i które stanowi most między epokami i pokoleniami, będzie miejscem, w którym każdy będzie mógł wyrazić i podzielić się swoją pasją, zdmuchując 110 świec. Przed i po 24 czerwca, fani będą mieli także wiele okazji do świętowania rocznicy urodzin i prześledzenia kolejnych etapów chlubnej historii marki, stale ukierunkowanej  na przyszłość.

Niesamowita Alfa Romeo GP Tipo 159 Alfetta przed II Wojną Światową nie dawała żadnych szans rywalom na zwycięstwo!

Nie da się ukryć, że Alfa Romeo od zawsze była w centrum najważniejszych wydarzeń w kalendarzu sportowym i motoryzacyjnym. Na przykład, jej związek z Mille Miglia jest nierozerwalny i z roku na rok, dzięki startom, sukcesom, ogólnemu uznaniu, rośnie w siłę. W zeszłym roku, marka z logo węża zaliczyła podwójne zwycięstwo na podium, zdobywając także Puchar Sponsora Teamu. Dużą gratką będzie już samo zobaczenie takich perełek jak 6C 1500 SS z 1928 roku, 6C 1750 Zagato z 1929 roku czy 6C 1750 SS Young z roku 1929 prezentujących się na tle najbardziej malowniczych ulic i miejsc Włoch, ale z okazji 110. rocznicy powstania marki, od 13 do 16 maja „Freccia Rossa” stanie się swoistego rodzaju „teatrem” na trasie Brescia-Rzym-Brescia, z niepowtarzalnymi okolicznościowymi obchodami, które zostaną jednak ujawnione tuż przed zbliżającymi się historycznymi zawodami.

Alfa Romeo i kierowca F1 Antonio Giovinazzi na wyścigu 1000 Miglia

Niespodzianki będą również miały miejsce na odbywającym się od 9 do 12 lipca Goodwood, przy okazji słynnego Festival of Speed, który jest ważnym wydarzeniem dla wszystkich miłośników czterech kółek. Alfa Romeo będzie gościem honorowym a z okazji urodzin marka zostanie uczczona na terenie parku otaczającego Goodwood House oraz podczas legendarnego Run Up of the Hill.

Alfa Romeo Stelvio oraz Giulia Quadrifoglio w wersji NRING z 2018 roku

Te i inne wydarzenia zaplanowane na przestrzeni całego intensywnego roku obchodów, bez wątpienia jeszcze bardziej umocnią legendę marki oraz entuzjazm jej fanów i kierowców, którzy wybrali właśnie samochodowe dzieła Alfy Romeo, by spełniać swoje pasje, marzenia i czerpać maksymalną przyjemność z jazdy. Od 1910 do 2020 roku droga Alfy Romeo prowadzi przez wiele obszarów:  międzynarodową sławą, bezpieczeństwo, nowoczesną technologię i silniki, elegancję, sportową rywalizację, bogatą historię i prestiż. Urodziny Alfy Romeo to święto wszystkich pasjonatów motoryzacji!

Zobacz: Test Alfa Romeo Giulia Veloce Q4

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności