REKLAMA

Chińska hybryda? Premiera MG3 Hybrid Plus jeszcze w lutym!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: MG · Dodane: 6 lutego 2024
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

MG Motor zaprezentuje nowy hybrydowy model MG3 Hybrid podczas Geneva Motor Show 2024, który odbędzie się w poniedziałek, 26 lutego. To będzie światowy debiut istotnego supermini MG, które po raz pierwszy będzie dostępne dla europejskich klientów w 2024 roku.

Zastępując model benzynowy, który cieszy się ugruntowaną pozycją na rodzimym rynku marki w Wielkiej Brytanii, nowa generacja MG3 Hybrid Plus ma stanowić kolejny kamień milowy w rozwoju jednostek napędowych marki MG. Chińska marka chce w ten sposób zaoferować swoim klientom możliwość prowadzenia w pełni hybrydowego MG po raz pierwszy.

Hybrydowe MG3 Hybrid

Chińczycy twierdzą, że będzie to zaawansowany technologicznie napęd hybrydowy, mający zapewnić wiodące w swojej klasie połączenie wydajności, osiągów i możliwości jazdy bez emisji spalin, ustalając nowe standardy w niezwykle ważnym segmencie B. Nowy MG3 ma realizować zobowiązania marki MG dotyczące oferowania swoim klientom systemów wspomagania kierowcy oraz rozrywki najwyższej klasy, takich jak nowe ekrany z dwoma wyświetlaczami i szeroki wybór usług online.

Chociaż szczegółowe szczegóły techniczne nie zostały ujawnione, przewiduje się, że samoładujący się system hybrydowy będzie składał się z 1,5-litrowego silnika benzynowego, samodzielnego silnika elektrycznego i zestawu akumulatorów litowo-jonowych. W Genewie zadebiutuje też flagowy model MG, Cyberster, czyli dwumiejscowy, sportowy model elektryczny. MG Motor przekonuje, że model ten będzie mieć imponujące osiągi, moc i duży zasięg.

Zobacz: Widzieliśmy MG4 – to najtańszy i najszybszy elektryk w Polsce

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności