REKLAMA

Alpine Katowice nawiązało współpracę ze znanym kolekcjonerem Alpine!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Alpine · Dodane: 13 marca 2020
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Firma Alpine Katowice rozpoczęła współpracę z Jurgenem Claussem, pasjonatem francuskich aut, który zajmuje amatorskim odrestaurowywaniem samochodów firmy Alpine. Znany jest w środowisku z przywiązywania wagi do detali i wręcz pedantycznego podejścia do renowacji aut.

Współpraca Alpine Katowice z niemieckim kolekcjonerem nie jest przypadkowa – Jurgen od najmłodszych lat docenia piękno i oryginalność samochodów Alpine, których wyjątkowość tkwi, jego zdaniem, w niepodążaniu za głównym nurtem. Najważniejszą cechą marki, która determinuje jej oryginalność jest, według niego, odwaga – tworzenie nowoczesnych aut, które nawiązują do klasycznych modeli z pominięciem motoryzacyjnych trendów. Takie podejście doceniają prawdziwi koneserzy motoryzacji na całym świecie i za to kochają Alpine. Jurgen jest twórcą alpineLAB – platformy dla przyjaciół i miłośników samochodów marki Alpine.

Kim jest Jurgen Clauss?

Choć Jurgen Clauss pochodzi z kolarskiej rodziny z Niemiec, to sam prowadzi firmę, która zajmuje się produkcją narzędzi precyzyjnych. Ale jego życiową pasją są samochody Alpine. Z marką zetknął się po raz pierwszy jako dziecko, a jako młody mężczyzna kupił pierwszy samochód spod znaku Alpine. Od 2001 r. hobbystycznie zajmuje się renowacją starych samochodów Alpine, których poszukuje na całym świecie. W swojej stajni ma obecnie 15 egzemplarzy aut marki Alpine i każdy z nich ma swoją długą, udokumentowaną historię. Jak twierdzi Jurgen, to nie on szuka samochodów, to one go odnajdują. Z najwyższą dbałością o szczegóły i zachowaniem oryginalności odtwarza słynne klasyczne modele Alpine. Przyświeca mu maksyma Arystotelesa, która mówi, że „całość jest czymś więcej niż sumą części”. W przypadku samochodów Alpine połączenie wielu części prowadzi do stworzenia dzieła sztuki – bo tym są według niego restaurowane przez niego modele. W 2019 r. Jurgen Clauss zakupił Alpine A110 Premiere Edition w salonie Alpine Katowice.

Zobacz: Alpine A110S czyli dużo większa moc i nowe zawieszenie!

– Jurgen Clauss to człowiek wyjątkowy. Jest wielkim przyjacielem Alpine Katowice i moim. W 2018 r. był gościem honorowym pierwszego międzynarodowego zlotu Alpine i MotoClassic we Wrocławiu. Poraża jego wielka pasja do marki, perfekcjonizm, zamiłowanie do detali i pracowitość. Dlatego jest wprost wymarzonym ambasadorem Alpine, która wyznaje te same wartości. Jurgen jest przez to naturalnym sprzymierzeńcem naszej marki – wyjaśnia Mateusz Widuch, marketing manager Alpine Katowice.

Celem współpracy jest wspólne propagowanie wiedzy na temat tych wyjątkowych samochodów. Unikalna marka wymaga niestandardowych działań. Ważnym elementem tych aktywności jest również edukowanie rynku, zarówno w obszarze historii marki, jak i jej wizji przyszłości. Bo tylko wiedza w pełni oddaje ducha Alpine. A to szansa na zainteresowanie nią ze strony kolejnego pokolenia koneserów motoryzacji.

Zobacz: Silnik Alpine A110 może ulec zatarciu! Rusza akcja serwisowa!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności