Sprzedaż Jeepa w Polsce wzrosła o 46 procent!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Daily Driver · Dodane: 15 sierpnia 2015
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Sprzedaż samochodów Jeep gwałtownie rośnie na całym świecie. Świetnie sprzedają się nie tylko rynkowe nowości w postaci Renegade oraz Grand Cherokee, ale także kultowe wręcz modele takie jak Wrangler. Oto wyniki sprzedażowe Jeepa z poszczególnych stron świata.

Marka Jeep ogłasza kolejny rekord sprzedaży. W czerwcu, osiemnasty miesiąc z rzędu, marka odnotowała wzrost oraz najlepszy jak dotąd miesiąc, dzięki 8500 sprzedanych samochodów w Europie (EU28+EFTA) oraz wzrost o 176% w stosunku do czerwca 2014 roku. Poza tym, również w stosunku do 2014 roku, czerwiec był najlepszym miesiącem sprzedaży na niektórych największych rynkach europejskich ze wzrostem o 491% we Francji, 358% w Hiszpanii i 309% we Włoszech.

Zobacz: Test Jeep Grand Cherokee SRT8 6.4 HEMI

Jeep Renegade odniósł w czerwcu znaczący sukces handlowy (dzięki ponad 5400 sprzedanych samochodów), znajdując się na liście najlepiej sprzedających się modeli w tym segmencie na niektórych największych europejskich rynkach (np. we Włoszech awansując do rankingu „Top 5″).

Dobre są również wyniki handlowe modelu Grand Cherokee, którego sprzedaż w Europie w czerwcu wzrosła o 18%, stając się jednym z najlepiej sprzedających się samochodów w swoim segmencie na niektórych ważnych rynkach, takich jak: Włochy, Szwajcaria i Polska. W Polsce, po sześciu miesiącach br. model ten zajmuje drugie miejsce w rankingu sprzedaży w swoim segmencie.

Swój istotny wkład w sukces Jeepa miał również kultowy model Jeep Wrangler, którego sprzedaży w Europie w czerwcu, w stosunku do tego samego miesiąca w 2014 roku, wzrosła o około 50%, z rekordową wartością 79% w Wielkiej Brytanii, 60% w Niemczech i 57% w Hiszpanii.

Doskonałe są również wyniki z drugiego kwartału, który dzięki 23000 sprzedanych samochodów w Europie, okazał się najlepszym jak dotąd okresem dla marki Jeep ze wzrostem 161% w stosunku do drugiego kwartału 2014 roku. Liczbą 15000 sprzedanych samochodów, Jeep Renegade odgrywa główną rolę i wchodzi na listę „Top 5″ najlepiej sprzedających się samochodów w swojej kategorii we Włoszech, natomiast Grand Cherokee umacnia swoja pozycję w rankingu „Top 5″ w swoim segmencie we Włoszech, Szwajcarii i w Polsce.

W pierwszym półroczu 2015 roku, w stosunku do tego samego okresu 2014 roku, sprzedaż Jeepa w Europie wzrosła o 174% z łączną liczbą 45000 sprzedanych egzemplarzy: rynek francuski jest na czele ze wzrostem 328%, za nim Hiszpania i Włochy. W tym również okresie, sprzedaż Cherokee w Europie osiągnęła znaczący wzrost o 168%, z rekordową wartością 231% w Szwajcarii, 165% we Włoszech i 108% w Niemczech. Natomiast Grand Cherokee na trwale uplasował się wśród pierwszych trzech samochodów najlepiej sprzedających się w swoim segmencie we Włoszech, Szwajcarii i Polsce.

Również w Polsce marka Jeep kontynuuje doskonałą passę. W pierwszym półroczu 2015 r. nad Wisłą zarejestrowano 1203 nowe Jeepy tj. o 46% więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Warto przypomnieć, że świetne wyniki sprzedaży w Polsce marka kontynuuje już od kilku lat. W rekordowym 2014 roku fani tej marki zakupili w Polsce 1 674 samochody – o 51% więcej w stosunku do roku  2013.

Źródło: materiały prasowe Jeep

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności