REKLAMA

BMW M4 ‌Edition 50 Jahre na jubileusz BMW Motorsport GmbH!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: BMW · Dodane: 24 maja 2022
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

BMW M4 w wersji na 50-lecie serii M? Tak, nazywa się ‌Edition 50 Jahre i od razu rzuca się w oczy za sprawą szeregu detali, zarezerowanych dla tej odmiany. BMW M4 ‌Edition 50 Jahre trafi nie tylko do USA, ale też do Europy i wielu innych regionów świata.

Dokładnie 24 maja 1972 roku powstała firma BMW Motorsport GmbH, której celem było tworzenie sportowych wersji aut bawarskiej marki. Z okazji tego okrągłego jubileuszu, niemiecki koncern przygotował specjalne BMW M4‌ Edition 50 Jahre, które ma upamiętnić to prawdziwe święto automaniaków. Czym wyróżnia się BMW M4 ‌Edition 50 Jahre? Jakie detale je zdradzają i jak wygląda kwestia mocy i osiągów tej specjalnej odmiany?

BMW M4 ‌Edition 50 Jahre

Już wiemy, że Ameryka Północna nie jest jedynym rynkiem, na którym dostępne będzie BMW M4 Edition 50 Jahre. Model, jakim BMW chce celebrować 50. rocznicę BMW M, trafi też do Europy i innych regionów na globie. Od razu będzie można go poznać po kilku specyficznych lakierach. Auto dostępne będzie w  kolorze Carbon Black, Macao Blue, Brands Hatch Grey, Imola Red i San Marino Blue. Każdy ma świetne kontrastować z 19-calowymi przednimi i 20-calowymi tylnymi, kutymi obręczami kół M z podwójnymi ramionami, które oferowane będą w kolorach Orbit Grey Matt i Gold Bronze Matt. Co więcej, w Chinach dla uczczenia Roku Tygrysa, ci wszyscy, którzy zechcą nabyć BMW M4 50 Jahre Edition, otrzymają możliwość wyboru dodatkowo koloru Fire Orange i Stratus Grey.

Zobacz: Uwaga na tureckie BMW 520i! Silnik 1.6 L i cena prawie jak za BMW M5!

Wszystkie modele BMW M4 Edition 50 Jahre mają również specjalne elementy wyposażenia wnętrza, w tym listwy progowe z napisem „Edition 50 Jahre BMW M”, metalową tabliczkę z tym samym napisem na konsoli środkowej oraz specjalny nadruk na zagłówkach , dostępny zarówno dla sportowych foteli M, jak i opcjonalnych foteli kubełkowych M z włókna węglowego.

Zobacz: Dlaczego klimatyzacja nie działa w trakcie jazdy?

Niestety, wszystko wskazuje na to, że BMW M4 Edition 50 Jahre, choć celebrować ma wzmocnioną serię modeli BMW, samo nie zostanie poddane żadnym modyfikacjom mechanicznym. Pod maską nadal ma pracować 3-litrowa, turbodoładowana jednostka benzynowa o mocy 510 KM, dzięki której M4 Edition 50 Jahre ma przyspieszać 0-100 km/h w 3,9 s, 0-200 km/h w 12,5 s. Co prawda BMW nie potwierdziło jeszcze oficjalnie osiągów nowej wersji, ale zrobi to lada moment. Wtedy też powinniśmy poznać cenę specjalnej odmiany M4.

Zobacz: Wstrzymana produkcja BMW M3 i M4 przez wadliwe panewki!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności