Zaburzenia widzenia i choroby oczu to jedne z najpowszechniejszych problemów zdrowotnych, które mogą uniemożliwić prowadzenie auta. W wielu przypadkach duże znaczenie dla skuteczności leczenia ma czas postawienia diagnozy i wdrożenia postępowania terapeutycznego. Zobacz, jakie objawy powinny skłonić Cię do wizyty u specjalisty!
Okulista online – kiedy warto się z nim skontaktować?
Wiele problemów dotyczących oczu można skonsultować podczas rozmowy telefonicznej lub czatu z lekarzem. Nawet jeśli, podczas takiej wizyty nie będzie możliwe przeprowadzenie dokładnej diagnostyki, to lekarz zasugeruje dalsze postępowanie. Konsultacje online z okulistą można odbyć za pośrednictwem strony Halomed.pl. Terminy oczekiwania są bardzo krótkie, a porady można uzyskać niemal od ręki.
Z telewizyty mogą także skorzystać osoby, które stale przyjmują leki. Okulista online może wystawić e-receptę i doradzić w kwestii leczenia. W przypadku pojawienia się nagłych dolegliwości możliwe jest też wystawienie L4 podczas konsultacji przez internet.
Pogorszenie widzenia – jakie objawy warto skonsultować z okulistą online?
Problemy ze wzrokiem często są przez długi czas ignorowane. Jednak objawy takie jak:
- pogorszenie ostrości widzenia,
- mroczki,
- jasne rozbłyski,
- zniekształcenia obrazu,
- podwójne widzenie,
- problemy z czytaniem,
- nadwrażliwość na światło,
mogą być związane z rozwijającymi się wadami wzroku i warto je skonsultować ze specjalistą. Im wcześniej zostaną wykryte, tym szybciej można wdrożyć różne metody korekcji wzroku, które mają wpływ na poprawę codziennego funkcjonowania.
Z jakimi jeszcze problemami warto udać się do okulisty?
Pogorszenie widzenia, to nie jedyne schorzenie związane z narządem wzroku. Ze specjalistą warto skonsultować także wszystkie objawy bólowe obejmujące okolice oczu. Mogą one przybierać postać bolesnego pulsowania, kłucia czy pieczenia. Niepokojące są też wszelkie zmiany wyglądu gałki ocznej i tkanek ją otaczających. Wizytę u okulisty warto zarezerwować, jeśli zauważysz np. obrzęk, zaczerwienienie, czy rozmaite zmiany skórne w okolicy powiek. Istotne są również zmiany koloru – zarówno w obrębie gałki ocznej, jak i tęczówki. Z porady okulisty trzeba również skorzystać w przypadku różnych urazów gałki ocznej np. bolesnych zadrapań, ciała obcego, czy uderzeń. Niektóre z tych problemów mogą wręcz wymagać natychmiastowej pomocy medycznej.
Choroby oczu związane z wiekiem
Można spotkać się z opinią, że postępujące wraz z wiekiem pogorszenie wzroku jest zjawiskiem naturalnym. Jednak problemy z widzeniem u osób starszych również można skutecznie leczyć. Schorzenia takie jak zaćma czy zwyrodnienie plamki żółtej wymagają odpowiedniej diagnostyki i podjęcia właściwej terapii.
Zobacz: Prawo jazdy – jaka wada wzroku jest dopuszczalna?
Materiał promocyjny
Dodaj komentarz