REKLAMA

Solaris Urbino electric autobusem roku 2016 w Hiszpanii

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Solaris · Dodane: 21 stycznia 2016
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Polski autobus Solaris Urbino electric otrzymał w Hiszpanii prestiżowy tytuł Autobusu Roku 2016. Nagroda przyznawana jest przez branżowy magazyn „Viajeros”.

Zawsze się cieszę z międzynarodowych osiągnięć naszych krajowych firm, dlatego miło mi oznajmić, że to właśnie polski autobus Solaris Urbino electric został „Autobusem Roku 2016 w Hiszpanii”. To kolejny sukces polskiej marki na arenie międzynarodowej. Niedawno zarząd firmy poinformował, że koncern Solaris wygrał przetarg na dostawę aż 300 autobusów na rynek włoski! Dobra passa zatem trwa, a nagroda „Autobusu roku 2016” ma szansę ją podtrzymać.

Zobacz: Dopuszczalna prędkość na drodze w 2016 roku

Solaris Urbino electric – Autobus roku 2016 w Hiszpanii

Wczoraj w Madrycie odbyło się oficjalne wręczenie nagród. W konkursowym jury zasiedli przedstawiciele kilkudziesięciu najistotniejszych przedsiębiorstw miejskiego transportu w Hiszpanii oraz eksperci branży motoryzacyjnej tamtejszego rynku. Oceniając takie parametry pojazdu, jak niezawodność i przyjazność środowisku naturalnemu kapituła zdecydowała się przyznać tytuł Autobus Roku 2016 w Hiszpanii nowemu Solarisowi Urbino 12 electric.

Zobacz: Abonament RTV za radio w samochodzie – kto musi płacić?

Całkowicie bezemisyjny, 12-metrowy Urbino 12 electric nowej generacji miał swoją premierę w  2015 roku podczas targów Busworld w belgijskim Kortrijk. Napędzany energią elektryczną Solaris może zostać wyposażony w różne typy baterii o zróżnicowanej pojemności. Ponadto producent oferuje kilka systemów ich ładowania: plug-in, ładowanie pantografowe oraz indukcyjne w zależności od infrastruktury, jaką dysponuje przewoźnik. Ten nowoczesny pojazd, dzięki swojej unikalnej stylistyce, ponadprzeciętnym osiągom, niskim kosztom użytkowania oraz nieograniczonym możliwościom operacyjnym, jest idealną odpowiedzią na rosnące potrzeby dynamicznie rozwijających się aglomeracji.

Zobacz: Zatrzymanie prawa jazdy: kiedy trzeba zdawać ponownie egzamin?

Solaris jako jedna z pierwszych firm w Europie rozpoczął pracę nad rozwojem autobusu w pełni bezemisyjnego i po raz pierwszy zaprezentował go w 2011 roku. Przyznanie tytułu Autobus Roku 2016 w Hiszpanii jest kolejnym sukcesem producenta na ścieżce elektromobilności. W dobie postępujących zmian klimatycznych i związaną z nimi koniecznością ograniczania szkodliwych emisji, coraz więcej operatorów europejskich decyduje się na ten niezwykle ekologiczny i  cichy środek transportu. W tej chwili bateryjne pojazdy polskiej marki poruszają się po drogach Austrii, Niemiec, Szwecji i Polski. W najbliższych miesiącach elektryczne Solarisy rozpoczną kursy w Barcelonie. Ponadto nagrodzony najnowszy model – nowe Urbino 12 electric – jest w tej chwili testowany w Paryżu. W bliskiej przyszłości zaś nowe bateryjne Solarisy wyjadą na ulice Hanoweru i Hamburga oraz Tampere w Finlandii.

Zobacz: Dlaczego stacjonarne fotoradary zostały zaklejone folią?

Źródło: materiały prasowe Solaris

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności