Płyn do dezynfekcji rąk firmy Orlen dostępny jest też w pojemniku o pojemności 1 litra. Jego cena ma wynieść 15 zł. Dlaczego jest tańszy niż 5 litrowy? Bo ma inny skład, a w zasadzie inne pochodzenie produktów. To produkt dla tych Polaków, którzy stwierdzili, że pojemnik 5 l jest za drogi.
Pierwsza partia płynu do dezynfekcji rąk w opakowaniach o pojemności 5 litrów została w ubiegłym tygodniu, zgodnie z zapowiedziami, dostarczona do Agencji Rezerw Materiałowych. Płyn pojawił się również na stacjach ORLEN. Zarzucano mu jednak zbyt wysoką cenę. Przedstawiciele koncernu odpowiedzieli jednak, że cena nie była wyższa niż od przeciętnej, a do produkcji wykorzystywano droższe składniki mające certyfikat Europejskiej Agencji Chemikaliów ECHA. Aby odpowiedź na potrzeby rynku Orlen przygotował mniejszy, 1-litrowy pojemnik zawierający płyn bazujący na nieco innych składzie (pochodzeniu) produktów.
Płyn do dezynfekcji rąk 1 litr Orlen
Do produkcji płynu do dezynfekcji rąk wykorzystywany jest etanol (70% składu), woda oraz alkohol izopropylowy, gliceryna i substancje zapachowe. Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych (URPL) zezwolił ORLEN OIL na użycie do produkcji płynu do dezynfekcji rąk etanolu o jakości farmakopalnej, tj. nieposiadającego certyfikatu Europejskiej Agencji Chemikaliów ECHA. Spełnia on wymogi najwyższej jakości farmaceutyczno-kosmetycznej. W obecnej sytuacji rynkowej etanol o jakości farmakopalnej w ostatnich dniach był tańszy i szerzej dostępny niż etanol certyfikowany przez ECHA. A to na cenę skarżyli się najbardziej niektórzy Polacy.
Nadal jednak dostępny będzie także 5 litrowy płyn do dezynfekcji rąk. Zakład Produkcyjny ORLEN OIL w Jedliczu na co dzień zajmuje się produkcją płynów do spryskiwaczy, płynów chłodniczych, smarów oraz olejów przemysłowych. W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce dokonano szybkiego przestawienia linii produkcyjnej tak, aby spółka mogła rozpocząć wytwarzanie płynu do dezynfekcji rąk. Produkcja ruszyła 12 marca br. W sobotę uruchomiono drugą linię produkcyjną.
Ważne!
Zanim użyjesz płynu, zobacz jak prawidłowo oczyścić za jego pomocą wnętrze swojego auta oraz o których miejscach kierowcy najczęściej zapominają przy dezynfekcji. Poradnik krok po kroku znajdziecie poniżej:
Zobacz: Koronawirus – alkohol go zabije? Czym wyczyścić i zabezpieczyć wnętrze auta?
Dodaj komentarz