REKLAMA

Nissan na abonament w końcu dostępny w Polsce!

Autor: Nissan · Zdjęcia: DailyDriver.pl · Dodane: 21 grudnia 2020
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Japoński Nissan wychodzi naprzeciw trendom, zgodnie z którymi coraz więcej osób chce korzystać z samochodu, ale niekoniecznie kupować go na własność. Program „Nissan Abonament” to rozwiązanie dla biznesu oraz klienta indywidualnego.

Jeszcze do niedawna z rozwiązań leasingu czy wynajmu samochodów korzystały głównie firmy. Choć dziś nadal większość klientów indywidualnych chce mieć swój samochód, to jednak coraz więcej osób świadomie wybiera formę korzystania, a nie posiadania. Nissan wychodząc naprzeciw temu trendowi uruchomił program pod nazwą „Nissan Abonament”, który został zaprojektowany tak, by mógł z niego skorzystać zarówno klient biznesowy, jak i indywidualny. W ramach comiesięcznej opłaty „abonamentowej” użytkownik może cieszyć się z nowego Nissana bez konieczności kupowania go na własność.

Nissan na abonament

W czasie umowy klient opłaca miesięczne koszty używania samochodu. Po zakończonej umowie może zwrócić używany samochód lub wymienić na nowy. Wysokość opłaty jest kontraktowa i jednakowa przez cały okres trwania umowy. Wynajmujący wie zatem dokładnie, ile będzie kosztował go dany samochód i przez jaki czas. Kwota ta dla przedsiębiorcy może stanowić koszt uzyskania przychodu. Jak zaznacza Tomasz Latała-Golisz, dyrektor zarządzający Nissan Sales CEE:

Dla współczesnego klienta zwłaszcza teraz, w czasie trwającej pandemii, ważna jest kontrola wydatków i szczegółowe ich planowanie. Nie bez znaczenia jest też wygoda użytkowania pojazdu, bez obowiązku pilnowania terminów przeglądów, ubezpieczeń czy serwisów oraz możliwość częstej wymiany pojazdu na całkowicie nowy. Nissan w ramach Abonamentu odpowiada na te potrzeby i daje swobodę wyboru spośród bogato wyposażonych fabrycznie nowych modeli osobowych

Operatorem programu jest Masterlease, Grupa PKO Banku Polskiego.

Zobacz: Następca Nissana 370Z znowu z manualną skrzynią biegów!

Mimo trudnego roku dla rynku motoryzacyjnego obserwujemy rosnące zainteresowanie usługami leasingu czy wynajmu samochodów. Jako firma oferująca takie rozwiązania od ponad 20 lat widzimy jak zmieniał się profil klienta zainteresowanego outsourcowaniem wszelkich spraw związanych z samochodem. To co przez lata doceniał klient biznesowy teraz staje się oczekiwaniami klienta indywidualnego. Chęć korzystania z zawsze nowego, sprawnego samochodu bez konieczności wieloletniego oszczędzania czy spłacania kredytu. Nowoczesna droga do samochodu to korzystanie z auta w formie abonamentu

 komentuje Tomasz Jabłoński, Prezes Masterlease, Grupa Kapitałowa PKO Banku Polskiego.

Co w opłacie abonamentowej?

Wynajmujący samochód w ofercie Nissan Abonament nie musi martwić się o formalności związane z rejestracją pojazdu czy o coroczne wznawianie ubezpieczenia. Przez cały okres trwania umowy najmu ma zagwarantowany pakiet AC, OC i NNW wraz z likwidacją szkód komunikacyjnych i pomocą drogową 24/7. Nie obchodzą go też koszty serwisowania pojazdu – przeglądy i naprawy czy sezonowa wymiana opon. Wszystkie te wydatki wliczone są w opłatę miesięczną. W razie potrzeby program Nissan Abonament gwarantuje samochód zastępczy na czas przeglądu czy naprawy.

Zobacz: Test Nissan Micra 1.0 DIG-T

Jedyne koszty, jakie ponosi użytkownik, związane są z codzienną eksploatacją pojazdu. Są to rachunki za paliwo, płyn do spryskiwaczy czy ewentualna wymiana żarówek. Co ważne, kierowca nie musi też martwić się o spadek wartości samochodu. W tej ofercie pojazd może być wymieniony już nawet po 24 lub najpóźniej po 48 miesiącach. Po tym czasie wraca do Nissana, a użytkownik może wybrać nowe auto. A to wszystko przy zerowej wpłacie wstępnej.

Nissany dostępne w abonamencie

Do programu wchodzą wszystkie osobowe modele Nissana*: Micra, Juke, Qashqai, X-Trail oraz LEAF. Każdy z nich z możliwością wyboru maksymalnego rocznego przebiegu oraz czasu trwania najmu. Kalkulacje różnią się też w zależności od wybranej wersji wyposażenia. Dla klienta biznesowego została przygotowana oferta Nissan Abonament Pro– miesięczna opłata w kwotach netto, dla indywidualnego – abonament skalkulowany w kwotach brutto. Jak kształtują się ceny? Przykładowo** Nissan Qashqai zakontraktowany na 36 miesięcy i 15 tys. km przebiegu rocznie dla klienta biznesowego miesięcznie będzie kosztował 1149,02 zł netto. Należy jednak pamiętać, że oferta jest elastyczna i Nissan może wyliczyć ją również dla innych przebiegów zgodnie z realnymi potrzebami wynajmującego (maks. do 36 tys. km rocznie). Przykładowe kalkulacje dla wybranych modeli można znaleźć na stronie: https://www.nissan.pl/pojazdy/nissan-abonament.html.

Zobacz: Porsche na abonament dostępne w aplikacji na telefon!

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
mario Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
mario
Gość
mario

Abonament to dobra opcja. Nowe auto, spokojna eksploatacja i zero zmartwień. To przyszłość motoryzacji. Sam korzystam z auta na abonament i polecam wszystkim.

Aktualności