REKLAMA

Czy powstanie Alfa Romeo Stelvio GTA?

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Alfa Romeo · Dodane: 3 kwietnia 2020
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Alfa Romeo Stelvio GTA miałaby być SUV-em do jazdy na torze. Sportowy układ hamulcowy, zmodyfikowane zawieszenie, obniżona masa, większa moc, specjalnie ogumienie i kubełkowe fotele to elementy w jakie powinna zostać wyposażona odmiana GTA. Ale zarząd włoskiego koncernu ma inne plany.

Włosi poszli na całość. Alfa Romeo Giulia GTA to niesamowita maszyna dostosowana do jazdy na torze. Jeszcze większa moc niż w Quadrifoglio, obniżona masa i torowe wręcz wyposażenie (zwłaszcza w wersji GTAm) czynią to auto łakomym kąskiem dla majętnych purystów motoryzacyjnych. Tym bardziej, że samochód ten nadal będzie wyposażony wyłącznie w tylny napęd, co wymagać będzie od kierowcy nie lada umiejętności za kierownicą. I choć wiele osób przypuszczało, że skoro Stelvio, podobnie jak Giulia, występuję w wersji Quadrifoglio, to że i ten włoski SUV doczeka się odmiany GTA. Ale to się nie stanie.

Alfa Romeo: Stelvio GTA? To nie może być!

Jak wynika z wywiadu udzielonego brytyjskiemu magazynowi Autocar przez szefa marketingu Alfy Romeo, Fabio Migliavacca, koncern nie planuje stworzyć Alfy Romeo Stelvio GTA. Ale nie oznacza, to że nigdy nie było takiego pomysłu. Wręcz przeciwnie. Zarząd firmy odbył w tej sprawie liczne spotkania i konsultacje. Jednak w wyników rozmów i przedstawionych analiz, zarząd firmy stwierdził, że GTA to przydomek trwale związany wyłącznie z modelem Giulia. Na dodatek tego samego zdania są potencjalni klienci.

Zobacz: Alfa Romeo Giulia i Stelvio w wersji NRING!

Fabio tłumaczy, że GTA ma być możliwie najlepszym samochodem do jazdy na torze. A model Stelvio, mimo że niesamowitych właściwości jezdnych jak na SUV-a, nie będzie mógł prowadzić się lepiej albo równie dobrze jak Giulia GTA. Wyżej położony środek ciężkości i wyższa masa robią swoje. Po prostu GTA ma być bezkonkurencyjne, a Stelvio GTA przegrywałoby z Giulią GTA. Dlatego entuzjastom SUV-ów musi wystarczyć Stelvio Quadrifoglio bądź specjalne wersje stworzone na jej bazie jak np. Stevlio Quadrifoglio NRING.

Alfa Romeo Giulia GTAm

Co ciekawe, jak informują przedstawiciele Alfy Romeo, Giulia GTA i GTAm, mimo epidemii koronawirusa, pojawi się w garażach klientów z godnie z wcześniejszymi ustaleniami. Chęć zakupu samochodu zgłosiło już ponad 500 osób co oznacza, że samochodów nie starczy dla wszystkich. Ale przyjmowanie zamówień póki co nie zostało jeszcze rozpoczęte. Czekamy też na oficjalne przedstawienie wszystkich szczegółów technicznych Giulii GTA. Producent nie zaprezentował ich bowiem od razu, a jedynie przedstawił najważniejsze z nich.Więcej na ten temat pisaliśmy w poniższym artykule:

Zobacz: Alfa Romeo Giulia GTA i GTAm – auta torowe do jazdy na co dzień!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności