Czy chciałeś kiedykolwiek zaprojektować samochód wyścigowy? Ford oferuje graczom szansę udziału w tworzeniu najlepszej maszyny na tor wyścigowy. Nowy projekt ma na celu stworzenie wirtualnego modelu auta do jazdy na torze.
Czyżby to początek nowej generacji aut jakie niebawem będziemy kupować w wirtualnych salonach? Pierwszy zaprojektowany od podstaw wirtualny samochód wyścigowy Forda, który nie będzie oparty na istniejącym realnie modelu, połączy w nowy sposób producenta samochodów i społeczność wyścigową. W zespole osób zaangażowanych w projektowanie pojazdu, ukrywającym się pod kryptonimem „Team Fordzilla P1”, znajdą się kapitanowie pięciu e-sportowych zespołów „Fordzilla”: z Francji, Niemiec, Włoch, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Zespół projektowy Ford of Europe będzie również aktywnie zbierał informacje wśród przedstawicieli społeczności graczy.
Sportowy Ford stworzony przez graczy komputerowych
Amko Leenarts, dyrektor ds. designu, Ford of Europe zapowiedział, że stworzenie bezkompromisowego samochodu wyścigowego, który ma żyć w świecie wirtualnym jest wyjątkowym wydarzeniem. Prace nad takim modelem mają znacznie mniejsze ograniczenia, a projektanci mogą puścić wodze fantazji. Z kolei doświadczenie graczy komputerowych/konsolowych ma kluczowe znaczenie dla imponującego wyglądu samochodu i spełnienia ich oczekiwań. W fazie tworzenia założeń stylistycznych amerykański koncern stawia na silną współpracę między ekspertami Forda, którzy tworzą według własnych wyobrażeń jedne z najbardziej pożądanych i popularnych samochodów na świecie oraz ekspertami, którzy są mistrzami w ściganiu się wirtualnymi odpowiednikami tych modeli.
Jak będzie wyglądał proces tworzenia wirtualnego samochodu na tor Forda? Projektanci przekażą szerszej społeczności graczy kluczowe decyzje dotyczące stylu, uzyskane za pośrednictwem serii ankiet publikowanych na Twitterze na profilu @TeamFordzilla. Każda ankieta określi kluczowe elementy projektu, wybierane przez graczy – od silnika po kształt kokpitu. Filozofia projektowania skoncentrowana na człowieku (Human-Centric Design) jest wyrazem podejścia Forda do tworzenia wszystkich modeli i uwzględnienia perspektywy człowieka na każdym etapie procesu projektowania. Prace nad projektem rozpoczynają się w tym tygodniu i można je śledzić na profilach @TeamFordzilla w Twitterze i Instagramie.
Uwielbiamy ścigać się w naszych wymarzonych samochodach, ale są one ostatecznym efektem żmudnego odtwarzania cech pojazdów, które istnieją w realnym świecie
– powiedział Angelo Bülow, kapitan niemieckiego zespołu Fordzilla. „Pierwszy start za kierownicą #TeamFordzillaP1 będzie ekscytujący, ze świadomością, że nie tylko pomogliśmy stworzyć ten pojazd, ale też że nikt wcześniej go nie prowadził.”
Dodaj komentarz