Jakie auto ma Papież? Lamborghini Huracana RWD!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Lamborghini · Dodane: 15 listopada 2017
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Lamborghini Huracan w wersji RWD zagościł w Stolicy Piotrowej! Papież Franciszek otrzymał od włoskiej firmy superszybkie auto, aby przeprowadzić specjalną licytację zaplanowaną na przyszły rok. Z takim autem powinno się to udać!

Papież Franciszek z racji unikatowego stanowiska jakie pełni, może liczyć na wyjątkowe traktowanie. I właśnie dlatego nie musiał się specjalnie prosić, by pomóc mu zorganizowaniu zbiórki na rzecz międzynarodowej organizacji katolickiej Pomoc Kościołowi w Potrzebie. W licytacji zaplanowanej na maj 2018 roku władze Watykanu wystawią m.in. Lamborghini Huracana, którego Papież otrzymał od włoskiej firmy. Unikatowy charakter tego auta podkreśla m.in. jego kolor (biały ze złotymi inkrustacjami) nawiązujący do stroju Biskupa Rzymu.

Lamborghini Huracan RWD – świetne osiągi i tylny napęd

Samochód jaki Franciszek otrzymał od Lamborghini na licytację, to nie byle jaka wersja. Huracan RWD ma bowiem wyłącznie tylny napęd, a nie jak większość sprzedawanych egzemplarzy tego modelu układ 4×4. Napędza go wysokoobrotowy silnik V10 o pojemności 5,2-litra i mocy 580 KM, którą osiąga aż przy 8000 obr./min. Motor posiada oczywiście suchą miskę olejową, a całą moc przekazuje wyłącznie na tylną oś za pośrednictwem 7-stopniowej, dwusprzęgłowej skrzyni biegów LDF (Lamborghini Doppia Frizione).

Papieski Lamborghini Huracan RWD. Myślicie, że już poza kamerami, Franciszek sprawdził możliwości Huracana? 

Osiągi Lamborghini Huracana RWD są imponujące. Auto przyspiesza 0-100 km/h w 3,4 s, 0-200 km/h w 10,1 s a jego prędkość maksymalna to 320 km/h. Droga hamowania ze 100 km/h wynosi tylko 31,9 metra! Skąd takie osiągi? To nie tylko zasługa silnika czy skrzyni biegów, ale też niskiej masy własnej wynoszącej 1387 kg. Do budowy podwozia inżynierowie zastosowali aluminium i włókna węglowe, a nadwozie wykonano z aluminium i materiałów syntetycznych.

Zobacz: Używane auta klasy Premium i luksusowe w krajach Europy Zachodniej

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz

Aktualności