REKLAMA

Volvo bije rekordy sprzedaży i mocno inwestuje w modele elektryczne!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Volvo · Dodane: 28 lipca 2021
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Sprzedaż samochodów Volvo ma się na bardzo dobrym poziomie. Wyniki są lepsze nie tylko w porównaniu do 2020 roku, ale też do wcześniejszych lat. Jednocześnie Volvo uzyskało najwyższy zysk operacyjny w 94-letniej historii działalności.

Raport finansowy za ostatnie pół roku wykazał, że szwedzka firma osiągnęła przychód w wysokości 141 mld SEK, co stanowi wzrost o 26%. U podstawy tak znaczącego wzrostu leży ogromny popyt i sukces zróżnicowanej oferty spółki. Dochód operacyjny w pierwszych sześciu miesiącach 2021 r. wyniósł 13 mld SEK, co oznacza marżę operacyjną na poziomie 9,4%.

Rośnie sprzedaż samochodów Volvo

Co warte odnotowania, sprzedaż samochodów Volvo nie tylko wzrosła o 41% w porównaniu z okresem dotkniętym pandemią w 2020 roku, ale też poprawiła się o 12% w porównaniu z pierwszymi sześcioma miesiącami 2019 roku. Roczny wolumen sprzedaży kroczącej wynosi około 775 000 samochodów, czyli niewiele mniej niż docelowy poziom 800 000 pojazdów ustalony 10 lat temu.

Nadal osiągamy szybkie tempo wzrostu pomimo ogólnobranżowego niedoboru półprzewodników, ale co ważniejsze, pokazaliśmy, że jesteśmy liderem transformacji dokonującej się w przemyśle motoryzacyjnym

– powiedział Håkan Samuelsson, dyrektor generalny Volvo Cars.

Volvo Cars dąży do tego, by stać się najszybciej przekształcającą się firmą w sektorze i do 2030 r. sprzedawać pojazdy w pełni elektryczne. O atrakcyjności samochodów elektrycznych marki Volvo świadczył w pierwszej połowie roku popyt na modele z linii Recharge. Sprzedaż samochodów w pełni elektrycznych i hybrydowych typu plug-in znacznie wzrosła i stanowi obecnie 25% globalnego wolumenu. Jest to najwyższy udział pojazdów elektrycznych w stosunku do całkowitej sprzedaży wśród tradycyjnych producentów samochodów.

Elektryczne Volvo tylko przez internet?

W ramach dążenia do pełnej elektryfikacji Szwedzi wprowadzili na rynek drugi w pełni elektryczny model – Volvo C40 Recharge. Równocześnie wszystkie w pełni elektryczne modele volvo będą dostępne wyłącznie za pośrednictwem strony volvocars.com, a klienci będą mogli składać zamówienia na nie w preferowanym przez siebie miejscu: w domu, w salonie Volvo lub z pomocą sprzedawcy. Obecnie  sprzedaż internetowa prowadzone jest na kilku rynkach w ramach oferty obejmującej pakiety serwisowe, pakiety zużycia oraz ubezpieczenie. Liczba abonamentów Volvo Cars – Care by Volvo wzrosła 5-krotnie w ciągu pierwszych sześciu miesięcy do ponad 10 tys. umów.

Zobacz: Volvo zastosuje stal wytapianą bez używania paliw kopalnych!

Zapewnienie akumulatorów ze zrównoważonych źródeł ma kluczowe znaczenie dla transformacji Volvo Cars. W związku z tym firma planuje połączyć siły z Northvolt jako partnerem strategicznym w celu wspólnego rozwoju i produkcji ogniw akumulatorowych nowej generacji.

Półprzewodniki zakłócają działanie fabryk

Z perspektywy drugiego półrocza Volvo Cars podtrzymuje swoją prognozę na bieżący rok. Jeżeli poziom podaży półprzewodników nie poprawi się, spółka nie spodziewa się wzrostu sprzedaży, a tym samym wzrostu przychodów w drugiej połowie roku w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego, pomimo silnego popytu ze strony klientów.

Zobacz: Do 2025 roku ruszy fabryka elektrycznych silników Volvo!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności