REKLAMA

Toyota GR Yaris otrzymała pakiet części TRD

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Toyota · Dodane: 27 stycznia 2022
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Toyota GR Yaris może już otrzymać oryginalny pakiet części tuningowych TRD poprawiających nie tylko wygląd auta, ale także osiągi czy zachowanie w zakrętach. Co ważne, części TRD można już kupić u jednego z dilerów Toyoty, a ich montaż nie wpływa na gwarancję samochodu.

GR Yaris budzi podziw wśród fanów hot hatchy. Nie dość, że ma świetne osiągi i przede wszystkim zaawansowany napęd 4×4, to jeszcze jego sprzedaż jest limitowana, co podnosi jego „unikalność”. Ale żeby nie zginąć wśród „tłumów” innych GR Yarisów, można go nieco podrasować, zwłaszcza od strony stylizacyjnej. Ostatnio na polskim rynku pojawiły się części firmy TRD (Toyota Racing Development), nadwornego tunera Toyoty i Lexusa

Części tuningowe TRD bez utraty gwarancji

TRD jako marka zbudowana na doświadczeniu z motorsportu, ma istotną zaletę na tle konkurencji – montując ich części, właściciel GR Yarisa nie traci gwarancji na samochód. Z kolei sama marka podkreśla, że wszystkie elementu wykonane są z wysokiej jakości materiałów i co jeszcze ważniejsze, że na pewno są doskonale spasowane do innych elementów nadwozia. Co więcej, był badany ich wpływ na zachowanie się auta.

Jakie elementy można zamówić do GR Yarisa od TRD? Oferta japońskiego producenta obejmuj m.in. przedni spojler, który jest identyczny z tym montowanym w GRMN Yarisie, limitowanej do 500 sztuk wersji wyłącznie na rynek japoński. Samochód może mieć też poszerzone progi, zmieniony tylny dyfuzor – te elementy rzeczywiście poprawiają aerodynamikę auta.

Z pomocą TRD można też poprawić osiągi GR Yarisa. W ofercie tunera jest m.in. układ wydechowy czy rozpórka przednich kielichów, która poprawia sztywność nadwozia, co jest najbardziej odczuwalne podczas pokonywania zakrętów (poprawa precyzji prowadzenia). Co ważne, części TRD są od niedawna dostępne w Polsce za sprawą dealera Toyota Romanowski. W ofercie jest mnóstwo elementów od TRD, a firma zapowiada, że wkrótce na jej półkach znajdą się części do modelu GR86. Nowe coupe Toyoty zadebiutuje w Polsce jeszcze w pierwszej połowie 2022 roku, a TRD ma już przygotowany pełen zestaw elementów – od spojlerów, przez progi i zderzaki, aż po koła i elementy wpływające na osiągi, jak sprężyny czy hamulce.

Zobacz: Toyota MR2 jednak elektryczna? Pierwsze auto sportowe na prąd Gazoo Racing?

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności