REKLAMA

Obwodnica Wałbrzycha – umowa na jej budowę podpisana

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Internet · Dodane: 12 października 2015
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Budowa obwodnicy Wałbrzycha już niedługo wystartuje. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad i samorząd Wałbrzycha podpisali 12 października 2015 roku porozumienie ws. budowy obwodnicy Wałbrzycha.

Dzięki podpisanemu porozumieniu pomiędzy GDDKiA a władzami samorządowymi Wałbrzycha prace nad budową obwodnicy Wałbrzycha powinny ruszyć już 2017 roku i zakończyć się w ciągu dwóch lat czyli w 2019 roku. Inwestycja zostanie sfinansowana w większości ze środków unijnych. Pieniądze na jej realizację zostaną zaczerpnięte w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Jej koszt opiewa na kwotę ok. 350 milionów złotych.

Zobacz: Bezwzględne pierwszeństwo pieszych na pasach – nie ma na nie zgody

W ramach wałbrzyskiej inwestycji powstać ma 6 kilometrów dwujezdniowej drogi ekspresowej (po dwa pasy w każdym kierunku) a w ciągu drogi dodatkowo trzy wiadukty, dwa węzły drogowe, kładka i przejście podziemne pieszych.

Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej podkreślił, że budowa obwodnicy miasta jest ważna nie tylko dla jego mieszkańców, ale również dla rozwoju gospodarczego regionu. Ma ona poprawić jakość komunikacji pomiędzy północną a południową częścią Dolnego Śląska.

„Wątek konieczności budowy obwodnicy pojawiał się niemal codziennie od pierwszego dnia mojego urzędowania w ratuszu. Rozwój strefy ekonomicznej jest uzależniony od tej jednej drogi, ma ona też znaczenie międzynarodowe związane z eksportem produktów” – mówił Szełemej

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności