Płyn do dezynfekcji rąk firmy Orlen był sprzedawany nielegalnie w marketach i dużych sieciach handlowych. Co więcej, markety zawyżały jego ceny dla osiągnięcia jeszcze większych zysków na panice, jaką wywołał koronawirus SARS-Cov-2. Orlen przedstawił oficjalne oświadczenie, w którym informuje, że zawiesza dostawy płynu do supermarketów.
Jak czytamy w komunikacie, PKN ORLEN podjął decyzję o wstrzymaniu dostaw płynu do dezynfekcji rąk do supermarketów, które naruszyły warunki współpracy. Okazuje się, że markety wykorzystały chęć pomocy firmy Orlen do zarabiania na panice wywołanej koronawirusem. Zamiast przeznaczać preparaty dla zapewniania bezpieczeństwa swoim pracownikom i klientom a tym samym ciągłości działania sklepów (tak jak było to w umowie), po prostu sprzedawały ten płyn po zawyżonych cenach klientom.
Płyn do dezynfekcji rąk Orlen sprzedawany nielegalnie po zawyżonych cenach
Płyn do dezynfekcji rąk PKN ORLEN jest sprzedawany do sklepów wielkopowierzchniowych z wyraźnym zastrzeżeniem, że może być on wykorzystywany jedynie do zapewnienia ich bieżącego funkcjonowania. Odbiorcy zadeklarowali, że produkt nie zostanie przeznaczony do dalszej sprzedaży. PKN ORLEN zdaje sobie sprawę, że produkcja płynu do dezynfekcji rąk to temat społecznie wrażliwy. Dlatego Koncern podjął decyzję o zaprzestaniu współpracy z odbiorcami, którzy wykorzystują sytuację do osiągania zysków, często zawyżonych, kosztem klientów.
Zobacz: Orlen przygotował tańszy płyn do dezynfekcji rąk o pojemności 1 litra!
Od momentu uruchomienia produkcji, PKN ORLEN dążył do zwiększania wolumenów dostaw na potrzeby instytucji państwowych i klientów. W marcu łącznie 1 mln litrów płynu do dezynfekcji rąk trafił do Agencji Rezerw Materiałowych, która przekazuje go na potrzeby szpitali, przychodni i instytucji publicznych. Bezpośrednio do szpitali i instytucji PKN ORLEN dostarczył z kolei 300 tys. litrów. W kwietniu Zakład w Jedliczu wyprodukuje ok. 5 mln litrów. Będzie to możliwe dzięki uruchamianemu właśnie drugiemu zbiornikowi na płyn, o pojemności 350 m³. Umożliwi to produkcję i konfekcjonowanie w trybie ciągłym, z wydajnością ok. 1,2 mln litrów na tydzień.
Zobacz: Koronawirus – alkohol go zabije? Czym wyczyścić i zabezpieczyć wnętrze auta?
Dodaj komentarz