REKLAMA

Nadchodzi sportowe Mitsubishi z serii Ralliart!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Mitsubishi · Dodane: 21 grudnia 2021
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Sportowe Mitsubishi z serii Ralliart zostanie zaprezentowane już w styczniu na tokijskim salonie samochodowym. Auto budzi duże emocje, bo japońska marka od wielu lat nie miała w ofercie żadnego modelu podnoszącego emocję u kierowców ze sportową żyłką.

Mitsubishi ma ciężki okres za sobą. Tak przynajmniej można sądzić po tym, że zaczyna ono z powrotem wracać do modeli sportowych. Od wielu lat nie ma w ofercie niczego, co mogłoby przyciągnąć kierowców o sportowym zacięciu. Po wycofaniu z oferty Lancera Evolution czar tej marki prysł. Przestawienie się na crossovery i SUV-y było wyraźnym znakiem kryzysu, który dzięki nim miał zostać zażegnany. W końcu produkcja sportowych modeli jest kosztowna z uwagi na ich niszowy charakter i stać na to tylko najbogatsze koncerny. Ale najwyraźniej, SUV-y i crossovery „zarobiły na siebie” i zostawiły sporo oszczędności w kasie firmy. Dlatego ta może znowu popracować nad sportowym wizerunkiem.

Sportowe Mitsubishi Ralliart

Okazuje się, że japoński producent samochodów już za miesiąc zamierza pokazać swój nowy model. Sportowe Mitsubishi będzie należeć do serii Ralliart i zostanie zaprezentowana na Tokyo Auto Salon 2022. Koncern z kraju kwitnącej wiśni tym samym wskrzesza swój sportowy dział. Początki nie są jednak zbyt spektakularne, bowiem pierwszymi modelami są zaprezentowane w Tajlandii Ralliart L200 oraz Ralliart Pajero Sport, które pod względem mechanicznym są w zasadzie identyczne jak zwykłe wersje. Różni je tylko design, nalepki na karoserii i niektóre detale w kabinie. Pod względem napędu większych zmian nie ma.

Zobacz: Sportowy Peugeot 508 PSE o mocy 360 KM – sprawdziliśmy go na torze!

Natomiast samochód zapowiadany na styczeń, może wnieść już świeży powiew adrenaliny. Co prawda nie ma na tę chwilę potwierdzenia, czy będzie to tylko model koncepcyjny, czy auto szykowane już do sprzedaży, ale fantazja fanów marki została rozbudzona. Wszystko przez jeden detal, który został pokazany – potężny tylny dyfuzor umieszczony w zderzaku. Robi wrażenie i przywołuje w głowie dawne rajdowe modele marki. Jest tylko jedna rzecz, która może niepokoić – brak układu wydechowe. Może to sugerować, że sportowe Mitsubishi będzie autem elektrycznym.

Ralliart powróci w wersji elektrycznej?

Czy tak się stanie? Wśród skąpych informacji o nowym Mitsubishi z serii Ralliart, Japończycy przekazali tylko to, że chce połączyć klasyczną inżynierię z tradycyjnym rzemiosłem w samochodzie koncepcyjnym. Dlatego tak bardzo jesteśmy ciekawi końcowego efektu prac. A to co kryje się pod nazwą Mitsubishi Ralliart Concept będziemy mogli dowiedzieć się 14 stycznia 2022 roku, kiedy to auto zostanie pokazane światu.

Zobacz: Toyota MR2 jednak elektryczna? Pierwsze auto sportowe na prąd Gazoo Racing?

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności