REKLAMA

Hankook wprowadza nową oponę dla elektryków

Autor: Redakcja · Zdjęcia: Hankook · Dodane: 17 czerwca 2024
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Firma Hankook wprowadza na rynek nową oponę iON GT, poszerzając ofertę produktów opracowanych specjalnie dla pojazdów elektrycznych. Opona letnia iON GT jest przeznaczona dla samochodów miejskich i limuzyn z napędem akumulatorowym, a wersja iON GT SUV dla kompaktowych SUV-ów.

Premiera opony Hankook iON GT odbyła się na targach „The Tire Cologne”. Wyróżnia się ona certyfikatem ISCC PLUS, wysoką zawartością recyklatów i materiałów odnawialnych, spełniającymi wymogi w zakresie wytrzymałości, elastyczności i trwałości. Dostępna będzie od jesieni w rozmiarach od 16 do 20 cali.

Opona iON GT – z jakich materiałów ją wykonano?

Koreański producent chwali się, że tworząc nowe ogumienie postawił na materiały odnawialne, pochodzenia organicznego, albo pozyskane z odpadów. Opona iON GT wykorzystuje ekologiczne komponenty, takie jak:

 1. Krzemionka pochodzenia biologicznego
 2. Kord PET z odpadów plastikowych
 3. Oleje roślinne i żywice
 4. Biocyrkularny kauczuk syntetyczny
 5. Sadza z surowców cyrkularnych oraz odzyskana ze starych opon

Opona spełnia wymagania certyfikacji bilansu masy ISCC PLUS, kładąc duży nacisk na zrównoważony rozwój bez kompromisów w zakresie komfortu użytkowania.

Opona Hankook iON GT przeznaczona do aut elektrycznych

Tego typu ogumienie musi być też ciche, z uwagi na napęd pojazdu. Dlatego opona ma wyróżniać się niską emisją hałasu, co jest zasługą m.in. tego, że ma ona specyficzny profil. Ale koncern zastosował w niej też kilka rozwiązań, mających poprawić jej zachowania w zróżnicowanych warunkach.

 • Super Mileage Technology: Zapewnia równomierne rozłożenie nacisku na nawierzchnię, co wydłuża okres użytkowania opony.
 • Hankook Opti Cure: Zaawansowana technologia wulkanizacyjna zmniejszająca opór toczenia, co zwiększa zasięg pojazdu na jednym ładowaniu.
 • Włókna aramidowe: Zwiększają precyzję kierowania i sztywność ściany bocznej.
 • Grip Boost: Poprawia przyczepność na mokrej nawierzchni.
 • ProGrip: Mieszanka bieżnika z wysoką zawartością krzemionki i zrównoważonych surowców.

Certyfikacja

Opona iON GT uzyskała oznaczenie A/A/A na unijnej etykiecie, co oznacza maksymalne wartości w kategoriach oporu toczenia, przyczepności na mokrej nawierzchni oraz emisji hałasu. Została także wyróżniona główną nagrodą Red Dot Design Award 2024 w kategorii zaprojektowania produktu. Hankook oferuje tę oponę jako rozszerzenie istniejącej oferty dla pojazdów elektrycznych. Oprócz iON GT, globalna rodzina obejmuje:

 1. Letnią oponę Hankook iON evo
 2. Zimową oponę Hankook iON i*cept
 3. Całoroczną oponę Hankook iON FlexClimat

Nowa opona iON GT wpisuje się w dążenie Hankook do oferowania wysokiej jakości produktów dostosowanych do specyficznych potrzeb pojazdów elektrycznych.

Zobacz: Jaki preparat na zapieczone pierścienie?

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności