REKLAMA

Robert Kubica i jego kalendarz wyścigów DTM w 2020 roku!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Orlen · Dodane: 13 lutego 2020
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Kalendarz wyścigów DTM w 2020 roku jest bardzo atrakcyjny. Robert Kubica będzie ścigał się na takich torach jak Nurburgring czy Monza, ale najbliżej Polski będzie rywalizował na torze Lausitzring. O tym kiedy i gdzie odbędą się poszczególne wyścigi DTM w 2020 roku, w których zobaczymy Kubicę, informujemy w materiale.

Dziś, czyli 13 lutego 2020 roku, firma Orlen oficjalnie poinformowała, że została sponsorem zespołu ART Grand Prix, a za kierownicą ich wyścigowego BMW M4 DTM zasiądzie Robert Kubica. Mimo że wielu z nas widziało Polaka w fabrycznym zespole BMW, to ostatecznie Robert trafił do tzw. klienckiego teamu (prywatnego). Dlaczego BMW nie zakontraktowało Polaka? Wiele wskazuje na to, że główną przyczyną był potencjalny konflikt interesów. Orlenowi, który wspiera Kubcię, zależy na bardzo widocznej obecności w serii DTM z uwagi na ekspansję i promocję marki na niemieckim rynku. Dlatego inwestując w DTM, polski koncern liczył na wyraźną ekspozycje swoich barw i marek w tej serii wyścigowej. Problem polega na tym, że BMW od lat współpracuje w DTM z firmą Shell, stanowiącą bezpośrednią konkurencję dla Orlenu. Tym samym promocja polskiej firmy w takim zakresie, na jaką liczyli jej przedstawiciele, nie miała większych szans. Stąd decyzja o zainwestowaniu w zespół prywatny.

Kalendarz wyścigów DTM na 2020 rok

Robert Kubica na pewno nie będzie się nudził jako kierowca zespołu ​ORLEN Team ART, bo kalendarz wyścigów DTM jest bardzo zróżnicowany. Na dodatek poszczególne zawody odbywają się na najciekawszych i najbardziej prestiżowych torach wyścigowych w Europie. Wśród nich wymienić trzeba legendarny tor Nurburgring, będący prawdziwą Mekką automaniaków czy tor Monza czyli tzw. świątynię szybkości. Nie brakuje też takich renomowanych obiektów jak autodrom Zolder w Belgi lub Brands Hatch w Wielkiej Brytanii.

Wyścig Termin
1. Zolder (Belgia) 24-26 kwietnia
2. Lausitzring (Niemcy) 15-17 maja
3. Igora Drive (Rosja) 29-31 maja
4. Anderstorp (Szwecja) 12-14 czerwca
5. Monza (Włochy) 26-28 czerwca
6. Norisring (Niemcy) 10-12 lipca
7. Brands Hatch (Wielka Brytania) 22-23 sierpnia
8. Assen (Holandia) 4-6 września
9. Nurburgring (Niemcy) 11-13 września
10. Hockenheimring (Niemcy) 2-4 października

Istotnym walorem cyklu DTM dla polskich kibiców jest też fakt, że zawody rozgrywane są stosunkowo blisko Polski. Zwłaszcza w porównaniu do wyścigów rozgrywanych w ramach serii F1. Najbliżej zachodniej granicy naszego kraju znajduje się tor Lausitzring oddalony od niej o niespełna 80 km. Tutaj zapewne będzie można się spodziewać dużej grupy kibiców z Polski.

Tor Nurburgring w Niemczech

Dalej położone są Norisring, Hockenheimring i Nurburgring (ok. 680 km od granicy). Około 800 km od granicy Polski znajduje się tor Zolder w Belgii i Assen w Holandii. Osoby z północnej części naszego kraju, mogą wybrać się też do oddalonego o mniej niż 500 km Anderstorpu w Szwecji (ale podróż realizowana jest częściowo drogą morską). My postaramy się odwiedzić Roberta w trakcie wrześniowych wyścigów DTM na torze Nurburgring. Jeśli wybieracie się na te zawody, dajcie nam znać!

Zobacz: Co zyskał Orlen na dotychczasowym wsparciu Kubicy?

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności