Zakup filtrów do samochodu

Autor: Materiał promocyjny · Zdjęcia: · Dodane: 22 października 2020
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Nawet niedoświadczeni kierowcy, którzy dopiero od niedawna mają własne auto, z pewnością słyszeli o konieczności regularnego wymieniania filtrów w samochodzie. Wielu z nich nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, ile różnych filtrów znajduje się w każdym pojeździe.

Tym samym zakup wraz z kompleksową wymianą filtrów w autoryzowanym punkcie generuje wysokie koszty, które na szczęście można obniżyć, jeżeli samemu zamówi się filtry w dobrych cenach.

Wymiana filtrów w aucie

W samochodzie – niezależnie od marki ani roku produkcji – znajduje się wiele filtrów. Dla zapewnienia odpowiedniego komfortu użytkownika oraz prawidłowej pracy pojazdów należy je okresowo wymieniać, gdyż żywotność filtrów jest ograniczona. Warto mieć na uwadze, że niewymienienie filtrów może przyczynić się do powstawania szereg usterek, których usunięcie będzie bardzo kosztowne. Dlatego też większość osób wymienia filtry raz w roku lub po przejechaniu danej liczby kilometrów (takich informacji udzielają serwisanci lub producenci tego asortymentu).

Jakie filtry są w samochodzie?

Podstawowe filtry, które trzeba regularnie wymieniać to przede wszystkim filtr powietrza, oleju i paliwa. Ten pierwszy zabezpiecza jednostkę napędową przed zanieczyszczeniami. Objawami zanieczyszczonego filtra powietrza mogą być większe zużycie paliwa lub obniżenie osiągów pojazdu. Jeżeli natomiast chodzi o filtr oleju, to w tym przypadku nie można się godzić na żadne kompromisy. Filtr oleju oczyszcza olej i zatrzymuje inne zanieczyszczenia. Od jego sprawności zależy jakość filmu olejowego, który zabezpiecza części silnika przed zbyt szybkim zużyciem czy zniszczeniem. To on ma wpływ m.in. na trwałość turbosprężarki, pompowtryskiwaczy czy panewek silnika.

Ostatnim z filtrów, które warto wymieniać, jest filtr paliwa. Ochrania on bardzo czuły układ wtryskowy przed zanieczyszczeniami, które mogłyby doprowadzić do uszkodzenia delikatnych i bardzo kosztownych wtryskiwaczy czy pompy wysokiego ciśnienia. Nie są to oczywiście wszystkie filtry, jakie są montowane w autach, jednak to właśnie one mają największy wpływ na kondycję pojazdu.

Jak wybrać odpowiedni filtr do auta

Filtry samochodowe są jednym z najbardziej popularnych produktów sprzedażowych na rynku części motoryzacyjnych. Wynika to przede wszystkim z faktu, iż występują w każdym samochodzie, a ich wymiana jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania pojazdu. Dodatkowo, przy standardowej eksploatacji pojazdu, przyjmuje się, że ich wymiana powinna odbywać się co najmniej raz do roku. Wybór odpowiedniego modelu może nie być łatwym zadaniem, zwłaszcza dla nowszych pojazdów. W takim wypadku, warto zasięgnąć rady mechanika lub posłużyć się numerami obecnego filtra zastosowanego w samochodzie. Dostępne są również katalogi produktów, gdzie po modelu pojazdu możesz dobrać odpowiednie filtry.

Materiał promocyjny

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności