REKLAMA

Mercedes konfiskuje podrabiane części do swoich samochodów

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Mercedes-Benz · Dodane: 21 sierpnia 2024
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Podrabiane części do samochodów Mercedes-Benz to ogromny problem z jakim boryka się niemiecki koncern. Dlatego przeprowadza on regularne kontrole, aby usunąć z rynku podrabiane podzespoły. W 2023 roku skonfiskował ponad 1,6 miliona

Każdego dnia na całym świecie organy nadzoru handlowego i ścigania prowadzą średnio ponad dwa naloty związane z podróbkami części do samochodow Mercedes-Benz. Z samych tylko mediów społecznościowych i platform internetowych w 2023 roku usunięto ponad 142 000 ofert z podrabianymi produktami obrandowanymi logiem niemieckiej marki. Skala problemu tak poważna, że Mercedes zwiększa swoje zaangażowanie w walce podrabianymi częściami.

Jakie części podrabiane są najczęściej?

Mercedes-Benz współpracuje z organami nadzoru handlowego i ścigania, aby walczyć z podróbkami, szczególnie tymi, które dotyczą kluczowych elementów związanych z bezpieczeństwem. Takie części, jeśli nie spełniają standardów oryginałów, mogą stanowić poważne zagrożenie dla wszystkich użytkowników dróg. Na przykład, w maju i czerwcu 2023 roku skonfiskowano podrabiane filtry powietrza, elementy układów hamulcowych, kierowniczych, felgi oraz panele nadwozia. Za każdym razem, gdy takie podróbki zostają przejęte, są one niszczone. W 2023 roku, podczas ponad 740 nalotów przeprowadzonych na całym świecie, skonfiskowano ponad 1,6 miliona podrabianych części do Mercedesów. W porównaniu do poprzedniego roku liczba nalotów wzrosła o prawie 20%.

Przemysł podróbek generuje ogromne zyski i działa w strukturach zbliżonych do przestępczości zorganizowanej. Zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego, nie dba o ochronę środowiska, uczciwe wynagrodzenia ani warunki pracy. Brak w nim kontroli jakości. Przez konsekwentne działania przeciwko tym przestępczym strukturom, korzystając z wszelkich dostępnych środków prawnych, chronimy nie tylko reputację naszej marki, ale także naszych klientów, innych użytkowników dróg i, ostatecznie, wszystkie ofiary przemysłu podróbek. Dzięki ścisłej współpracy z władzami udało nam się bezpośrednio namierzyć wiele fabryk podróbek”

– stwierdziła Renata Jungo Brüngger, członkini zarządu Mercedes-Benz Group AG odpowiedzialna za integralność, ład korporacyjny oraz zrównoważony rozwój.

Prawo własności intelektualnej

Naloty poprzedzone są często wielomiesięcznymi dochodzeniami i przygotowaniami. Specjaliści ds. ochrony marki Mercedes-Benz monitorują oferty na stronach internetowych, analizują charakterystyczne cechy podróbek i prowadzą intensywne śledztwa, aby zidentyfikować fabryki produkujące fałszywe produkty. Wyniki ich prac są przekazywane władzom odpowiedzialnym za przeprowadzanie nalotów. Do niezawodnego wykrywania podróbek konieczne są odpowiednie szkolenia i wieloletnie doświadczenie, ponieważ podróbki często wyglądają niemal identycznie jak oryginały. Dlatego władze często zwracają się o pomoc do globalnego zespołu Mercedes-Benz ds. egzekwowania praw własności intelektualnej. W 2023 roku na całym świecie przeprowadzano średnio ponad dwa naloty dziennie.

Sieci zajmujące się dystrybucją podróbek coraz częściej przenoszą swoją działalność do internetu i na media społecznościowe, gdzie korzystają z anonimowości i zdecentralizowanego charakteru rynków internetowych. W odpowiedzi Mercedes-Benz nieustannie rozwija swoje środki przeciwdziałania podróbkom, zwłaszcza w handlu detalicznym online. W 2023 roku specjaliści ds. ochrony marki usunęli ponad 142 000 ofert podrabianych produktów Mercedes-Benz oraz treści naruszających prawa do znaku towarowego. Strategia ochrony marki opiera się na trzech filarach: śledzeniu, atakowaniu i zapobieganiu. Specjaliści ds. ochrony marki Mercedes-Benz regularnie wspierają organy celne oraz dostawców usług, organizując szkolenia i dostarczając materiały informacyjne, które zwiększają ich świadomość.

Zobacz: Zamienniki trzymają w ryzach ceny oryginalnych części z ASO!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności